| symo_6905 a întrebat:

Heey.sunt clasa a 8. a si in toamna intru la liceu.sunt nehotarata si nu stiu ce liceu sa aleg. Voi ce parere aveti despre liceele in care sunteti?

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Sunt exact la liceul in care am vrut sa ajung şi in momentul ăsta sunt foarte multumită. Îmi place mult, merg de plăcere la scoală si uneori când a ajuns timpul sa ma duc acasă nu vreau laughing Este plăcut şi mă simt bine.
Am ales liceul in funcţie de ce materii mi-a plăcut, iar la profil m-am gândit ce va fi Romania peste 10 ani. Nu regret şi nu voi regreta plus că suntem o mare familie din generală acolo.

| Mirela a răspuns:

Daca nu. ti place matu alege ca profil stiinte socialebatting eyelashes
Nici eu nu sunt hotarata in privinta liceului. dar vreau la stiinte soc. love struck deci.am de ales doar intre 3 licee straight face happy

Succes in alegerea lor.Ai rabdare ca acum dupa testarea la matematica o sa fie aduse in scoli cu brosuri despre liceele din orasul/judetul tau

| lala178 a răspuns:

Majoritatea celor de clasa a 8-a isi aleg liceul si in functie de unde vor da prietenii/colegii lor, pentru ca nu vor sa fie singuri intr-o clasa de necunoscuti.Alegeti un profil care iti place, cel mai bine ar fi sa dai la real, deoarece ai mai multe optiuni pentru facultate, de exemplu umanul iti limiteaza posibilitatile.
Important este sa te distrezi, chiar daca la inceput vei simti ca nu mai suporti, ca vrei sa te intorci la generala.La liceu notele numai conteaza, trebuie doar sa iti alegi c vrei sa faci in continuare si sa te axezi pe materia sau materiile care iti trebuiesc.
Mult norocwinking

| Blosssom a răspuns:

Eu zic sa te duci unde iti place... Evita liceele tehnologice