| Sandra2571 a întrebat:

Heey TPU! Voi ce farse aveti in minte de 1 aprilie? laughing Am nevoie de putin inspiratie >:

fundita! :*

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai anul acesta nu prea stiu ce voi face. Dar iata ce am facut acum in anii trecuti.

Am luat majoritatea de pe net atunci laughing.
Am pus sare pe pasta de dinti a parintilor si a surorii mele. Sincer, nu aveau tocmai o fata placuta laughing dar i-am spus de ce si nu s-au suparat.

Am facut niste jeleu, am gasit reteta cu tot cu ingrediente undeva intr-un supermarket. Dupa ce am facut jeleul l-am pus intr-un pahar si i-am dat unei colege care a venit la mine. Se uita de ce nu curge laughing.

Mama a facut niste prajituri,dar pentru mine si pentru sora mea a facut ceva special. In loc de crema de vanilie a pus maioneza. (avea un gust nu foarte rau ) laughing

A fost foarte fain. Succes la facut farse laughing

Uite ce poti face si tu.
Taie o minge de fotbal,pune o piatra destul de grea,coase-o inapoi,pune-o in mijlocul strazii(sau undeva pe un stadion,sau oricui vrei sa faci farsa) si roaga un trecator sa dea un un sut in mine. Il va durea piciorul, dar nu va uita ziua prea curand.

Pune un bat de chibrit intr-o tigara.

Inlocuieste sarea cu zaharul.

Scrie pe o foaie DE VANZARE si lipeste-o pe o masina. Proprietarul va inebunii laughing, sau poate nu.

Adauga colorant alimentar intr-o cutie cu lapte. Cel care va vrea sa bea va fi pus un pic pe ganduri.

Pune cesul cuiva sa sune pe la miezul noptii.

Pune in pasta de dinti usturoi pisa, sau ceva marunt dar nu foarte plecut.

Pune un afis pe usa unui lift DEFECT, sau pe geamul/usa unui magazin INVENTAR.

Sper sa te ajute si sa faci cateva farse pe care ti le-am dat.
Pa, pa!

8 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Scrie pe google ''Top 10 pacaleli de 1 aprilie'', calificativ.ro. Funda, ppls? Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu-ţi recomand nici o farsă, sunt persoane care nu le plac farsele!
Ce ţie nu-ţi place, altuia nu-i face!
Te pup!

| 1aprilie a răspuns:

Buna.Poti sa iesi pe strada iei cu tine un
portofel, o guta si o hârtie de 1 leu.
Legi guta de portofel bagi leul in
portofel si il pui la un colt de strada
unde circula lumea apoi te ascunşi
dupa o maşina sau stai la 4-5 metri
distanta si aştepţi sa tragă o sa fii
surprins câţi o sa se aplece să-l ia.

| DumiY a răspuns (pentru 1aprilie):

Farsa asta am facut-o si eu cu niste rpieteni. laughing
Doar ca noi stateam undeva pe pe o banca, jucam carti, iar cineva statea cu nailonul in mana si aveam legat portofelul de un nailon pentru pescuit si cand sa se aplece cineva, traceam nailonul laughing

| 1aprilie a răspuns (pentru DumiY):

E foarte tare farsa, vara trecuta cand o făcusem cu prietenii trecuseră niste romi cu căruţa care cautau fiare vechi si a sărit unu dini căruţa si a luat portofelu, dar a vazut ca nu era nimic si la aruncat la vreo 200 metri.

| DumiY a răspuns (pentru 1aprilie):

laughing) Pai e fain sa faci farse, doar ca sunt unele persoane care nu accepta asa ceva, iar daca se infurie va iesi cu trasnete laughing))

| 1aprilie a răspuns (pentru DumiY):

Unele da unele nu.Imi era o frica atunci sa nu se întoarcă aia se ne ia la bătaie.Dar altadata trecea o batrana de vreo 68 ani cu 2 nepotei iar cand au vazut ca erau bani (din aceia de la pungilede chipsuri) acolo s-au repezit toti 3 să-l fugiseră dupa portofel pana au reusit sa ia banii cand au vazut ca nu erau reali i-au rupt.

| DumiY a răspuns (pentru 1aprilie):

Pai sincer, noua ne place sa facem farse dar daca ni s-ar facea si noua, poate nu ne-am bucura asa de tare. laughing