| Ralluca25 a întrebat:

Hei, aș vrea să știu și eu ce rețete naturale împotriva coșurilor cunoașteți dar să dea și roade? Fundă pentru răspuns mersi mult! happy

Răspuns Câştigător
| anisoara96 a răspuns:

Prin procedeuri naturaliste cred ca nu vei reusi,deoarece tratamentele medicale au anume specialul pentru tratarea acniei,ele sunt produse astfel pentru a provoca distrugerea lor in strturi depline, au continut complementar si in special care ajuta la tratare, metodele naturaliste ajuta mai putin deoarece continutul preparatelor de casa pentru tratarea acniei nu au continut suficient pentru distrugerea cosurilor.Cel mai bine procura un gel de la farmacie si asigurate ca e originalul. happy

1 răspuns:
| IrinaVew a răspuns:

Nici eu nu le mai suport si deja imi pierd rabdarea cu cosurilewinking. mai intai uite cativa pasi buni de urmat:
1. inainte de culcare te speli cu sapun de casa pe fata
2. dupa ce te limpezesti bine te dai cu pasta de dinti pe ele
3.a doua seara te speli tot cu sapun de casa dar dupa te speli si cu un sapun pentru fata
4.iei un betisor de urechi imbibat in zeama de lamaie si iti dai pe cosuri
5.in urmatoarea seara refaci procesul doar ca in loc de zeama de lamaie pui spirt!
6.si in sfarsit ultimul pas, urmatoarea zi te speli cu sapun de fata apoi te dai cu apa oxigenata pe cosuri(nu in abundenta)
chiar merge. atentie daca ai un ten sensibil nu da cu alte chestii acide in afara de spirt si lamaie. eu am incercat cu spirtul si cu sapunul si a mers. si inca ceva in timpul procesului nu iti sparge cosurile! o sa te usture foarte tare daca dai cu spirt sau lamaie peste ele. succes!