| TheTrooper a întrebat:

Hei :* Am 14 ani si sunt fata. Sunt impreuna cu cel mai bun prieten de doua saptamani. Ne intelegem perfect si imi tot spune ca sunt speciala, ca sunt a lui, ca ma iubeste si ca nu am mai intalnit o fata ca mine. El este primul baiat de care chiar imi place cu adevarat, nu ca celelalte " glume " ca sa le zic asa. love struck Problemele mele sunt :1. chiar pot sa spun ca'l iubesc sau doar imi place de el?
cand il vad simt o senzatie ciudata si placuta in stomac. este oare vorba despre acei " fluturi in stomac "?
2. daca ne despartim, oare vom mai putea fi cei mai buni prieteni in continuare?

Multumesc anticipat. :*

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Este frumos sa fii indragostita. dar indragostirea este doar inceputul dragostei, de aceea nu cred ca poti spune ca il iubesti la aceasta varsta. De ce sa te gandesti la despartire? Fiti destepti amandoi si sa faceti tot posibilul sa nu intinati relatia voastra, facand prostia de a va gandi la sex de la varsta asta. Invatati dragostea cea adevarata (care include respect, comunicare, blandete, dreptate, curatie) si incercati sa va rugati la Dumnezeu sa va invete ce sa faceti ca sa pastrati aceasta relatie, sa fiti impreuna cat mai mult timp si sa ramaneti cat mai curati. Spor in cele bune

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii poti spune ce simti si in caz ca va despartiti, depinde de voi daca vreti sa ramaneti prieteni sau nu, multi se despart si din cauza ca sunt orgoliosi ajumg sa se urasca

| noob a răspuns:

1.da
2.nu

| Zizzou a răspuns:

1. Daca tu crezi ca doar il placi... Daca il iubesti si simti asta pentru prima data cu un baiat si e o relatie "adevarata" mis e pare normal sa il iubesti
2. uitate mai sus
3. nu... poate o sa fiti doar prieteni mai departati sau depinde de caz

| Azµre a răspuns:

De ce să vă despărțiți? Ai plecat pe premiza dacă ne despărțim... deja totul se poate duce de râpă dacă ai astfel de impresii. Lasă să decurgă totul normal.

| justfreelove a răspuns:

Iti place de el dar te gandesti la despartire deja?! Faza cu " o sa fim prieteni in continuare " e ceva de genu " stiu ca suferi dar vreau sa iti invart cutitul in rana de fiecare data cand te vad ". Cat despre partea cu fluturi in stomac, fa sex cu el si vezi daca se rezolva!

| DaRaspund a răspuns:

Cred ca il placi mult, mai e mult pana la iubire, da, sunt fluturi in stomac si din pacate niciodata nu vei mai putea sa fii prietena lui cea mai buna!

| BlitzkriegJack a răspuns:

"Daca ne despartim, oare vom mai putea fi cei mai buni prieteni in continuare?"

E ca si cum i-ai impusca cainele in cap dar l-ai lasa sa pastreze cadavrul.