| anonim_4396 a întrebat:

Buna big hug Deci. Intr-o zii eu cu prietena mea ne-am plimbat pe strada si am vazut un baiat [ daca pot sa ii spun baiat ] dragut. Ne mai bagam in vorba cu el si asa prietena mea s-a indragostit de el. Pana aici e totul roz, dar am mers din nou la el si nu stiu cum am facut dar ne-a dat numarul lui de telefon, si noi i le-am dat pe ale noastre. Si azi m-a sunat un prieten sa imi spuna ca a zis el ca o sa ma sune peste ceva timp, si de cand am vorbit cu prietenul lui am fluturi in stomac si ma balbai mereu. Cu totusi ca nu imi place de el, dar prietenei mele da, si pe ea nu a sunat-o. Oare ne-a confundat? thinking Deci eu nu vreau sa vorbesc cu el dar i-am promis prietenei mele ca o s-o fac. Stie cineva ce sa fac ca sa nu mai simt fluturi in stomac si sa nu ma mai simt cum ma simt acum? E posibil sa il iubesc?

fundita. love struck

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

In nici un caz iubire, sentimentele de iubire vin pe parcurs fata de o anumita persoana, mai exact, cu trecerea timpului incepi sa ai sentimente reale fata de cineva.
La tine probabil este o mica simpatie, ti-a placut aspectul tipului, felul sau de a vorbi, si de acolo si fluturasii. Ca v-a confundat? Asta o sa observi in timp oh go on

| pufyy a răspuns:

Buna!
Cum a spus si celalalt prieten TPU, una e iubire, alta entuziasmul si din mesajul tau citesc mai degraba entuziasm, e posibil "sa-ti placa" vocea lui sau tonul cu care vorbeste, nimic altceva, daca ar fi foast iubire ..simteai acei "fluturasei in spomacel " la prima vedere sau atunci cand te intalneai cu el.

E posibil sa nu te fi confundat sa si sa te placa pe tine dintre voi doua ...ar fi bine sa aveti o discutie voi trei sa lamuriti lucrurile!

Sper ca te'am ajutat!
Ai grija de tine si de prietena ta!

| glitchMirror a răspuns:

Iubirea e una, entuziasmul e alta.Deci nu!
Decât dacă nu ești vreun robot să te reprogramezi, nu prea ai ce face.Va trece de la sine, decât dacă nu se dovedește că o să vrei ceva cu băiatul respectiv.