| Lidiu a întrebat:

Hei! Am 16 ani și trec printr-o chestie destul de deranjanta. Am 1.75 înălțime și 40km, da sunt o scândură cum zic toți. Sunt des jignită pentru faptul că sunt slabă de absolut toată lumea, sunt luată în bătaie de joc și m-am cam saturat de chestia asta. Am incercat sa fac niste exerciții acasă, nu au funcționat. Am incercat sa iau vitamine pentru pofta de mâncare, că nu am absolut deloc, nici un rezultat. La sală îmi e rușine să mă duc deoarece absolut toți o să râdă de mine și deja sunt sătulă de asta. Ce as putea face? Care este cel mai rapid mod de a mă dezvolta, nu vreau Sa mă îngraș, vreau să mă dezvolt

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai tu ai nevoie de greutate nu de dezvoltare happy Trebuie sa mai ingrasi si asta cat de rapid poti! Mananca cat mai mult in special dimineata si seara. Sa ai 4-5 mese pe zi! Sa consumi cat mai multe lichide de orice tip! Iar cand ai sa ajungi macar la 55 de Kg atunci poti practica un sport, sa-ti formezi corpul cum vrei, dar pana atunci uita de toate sporturile!

| Ara997 a răspuns:

Sa ai rabdare, asta e. ai crescut rapid in inaltime si s-ar putea sa ai ceva carente inclusiv de calciu. e bun un set de analize te duci la dr de familie si stie ea mai bine ce sa te sfatuiasca.
trebuie ca arati ca o printesa disney...

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Nu baga in seama rautatile si comentariile negative ale altor oameni.Asa esti tu, si asta este minunat.Nu lasa pe altii sa te schimbe niciodata, tu urmeaza-ti drumul tau in viata. Ceea ce conteaza este ca esti frumoasa.

| heicefaci a răspuns:

Ai 40 de km?

| Lidiu explică (pentru heicefaci):

Da, am mers si mi-a zis ca asa imi e neamul

| Lidiu explică (pentru heicefaci):

Kg*

| heicefaci a răspuns (pentru Lidiu):

Mor, mi-am dat seama *feel the sarcasm*