| cnvv a întrebat:

Hei.
Am 3 note proaste din, cred eu, vreo 10. Acele note fiind 5 la istorie, 5 la romana ( mai am un 8 ) si 4 la latina.
Restul notelor sunt TOATE de 8.
Cum pot sa-i spun mamei de celalte note rele pe care le am, avand in vedere ca i-am zis de acel 4 la latina?
Faza-i ca mi-e cam frica sa-i zic, insa stiu ca o sa ma certe destul de tare adica nu-i zic, si o sa ma certe pentru ca am mintit, nu pentru ca am luat note mici.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Pai, din moment ce i-ai spus de 4 ce e asa greu sa ii zici si de 5-urile alea? sunt doar niste note nu e nicio tragedie, discuta cu ea cand e in toane bune

| MeForeverAlone a răspuns:

Eu zic să fii sincer/ă cu mama ta. Spune-i că nu ai repetat întrebările sau lecția din care ți s-a dat testul, că nu ai învățat foarte bine pentru că ți-ai făcut temele la altceva și ai lăsat pregătirea pentru test pe ultima sută de metrii și spune-i că data viitoare îți vei da mai mult silința, vei învăța mai bine și nu vei mai veni cu astfel de note.
Multă baftă!

| AliceNeye a răspuns:

Ia note mai mari si apoi poti sa ii spui si de alea mici. Gen 8, 9, 10 happy