| marian_4671 a întrebat:

Hei, am nevoie de ajutor...
Am dat probele pentru un liceu vocational si am luat nota 8, dar nu ne-au zis daca am intrat sau nu, se calculeaza cu notele de la examen sau media?, si cum aflu daca am intrat.
Sunt in timisoara
funda :*

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Felicitari pentru rezultate.
Da, se calculeza.Rezultatele ar trebui sa fie expuse la scoala unde ai dat examenele.Nu te mai gandi la asta, acum e vacanta, relaxeazate si simte-te bine.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| marian_4671 explică (pentru SimpleIsCool):

Mersi, din cate am inteles trebuie sa iau nu stiu ce fel de fisa de la scoala cu notele sau nu stiu ce., si sa le-o duc lor.

| SimpleIsCool a răspuns (pentru marian_4671):

Da,sunt formularele.
Te informeaza cei de la scoala.
Peace!

4 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Ai in ghidul ala care l-ai primit de la diriginta toate informatiile.Da, se calculeaza cu media si examenul! mai multe informatii in ghid!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se calculează o "medie finală de admitere"!

MFA = media finală de admitere = ( 3 APT + MA ) : 4,
unde MA = media de admitere şi APT = nota finală la probele de aptitudini - vezi pag. 3 din Metodologia de la linkul :
http://admitere.edu.ro/......i_2011.pdf

"Candidaţii declaraţi respinşi la probele de aptitudini sau care nu au fost admişi la liceele vocaţionale din lipsă de locuri, în data de 7 iulie 2014 ridică fişele de înscriere de la secretariatele liceelor la care au susţinut probe de aptitudini, le depun la şcolile gimnaziale pe care le-au absolvit şi, în perioada prevăzută de calendarul admiterii, completează opţiuni la școala gimnazială pe care au absolvit-o.
Aceşti candidaţi participă la repartizarea computerizată." - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Oricum, în cazul în care NU vei avea o medie suficient de mare şi NU vei fi admis la acel liceu, atunci, în data de 7 iulie îţi scoţi Fişa de înscriere şi o depui la şcoala unde ai terminat clasa a 8-a!

Iar în data de 7–8 iulie 2014 vei completa opţiunile în Fişa de înscriere - vezi "Calendarul admiterii" la linkul :
http://www.google.ro/......http?/url

Toate cele bune.