| andreea567890123 a întrebat:

Hei,am o intrebare,de ex părinții ma obliga la medicina umana,dar eu vreau la tehnica dentară și vreau sa pic la umana ca dupa sa intru la tehnica. Dar probele, la medicina, tehnica dentară nu se dau in aceeasi zi si in aceleasi ore? Si la Iasi si Bucuresti se dau in acelasi timp? Va rog, chiar vreau la tehnica dentară mult

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu au nici un drept să îți impună ce facultate să faci.
Vorbește cu părinții tăi și spune-le ce vrei să faci.

| Donsavas a răspuns:

Este chiar interesanta medicina fiindcă ai de unde alege. Mai gândește te.

| andreea567890123 explică (pentru Donsavas):

Dar e foarte grea! mai ales biofizica...

| Donsavas a răspuns (pentru andreea567890123):

La medicina, fizica si chimia nu conteaza atât de mult pe cat ai crede. Trebuie să înveți multa anatomie si practica.

| andreea567890123 explică (pentru Donsavas):

Am inteles ca e foarte grea acolo laughing gen biofizica si biochimia, plus ca nu vreau sa ma chinui atatia ani ca sa fac ce nu imi place, dar mulțumesc pentru raspuns?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Donsavas):

Nu prea conteaza in comparatie cu anatomia. Dar dai examene si la ele, iar daca rămâi cu restanță mai trebuie sa stai sa înveți si pe vara iar

| Denisa0954 a răspuns:

Ba da. Sunt in aceeasi zi. Vorbeste cu ai tai si spune le ca tu asta iti doresti, ca nu vor merge ei la facultate in locul tau si ca nimeni nu te face medic cu forta

| andreea567890123 explică (pentru Denisa0954):

Si la Iasi, si la Bucuresti?

| Denisa0954 a răspuns (pentru andreea567890123):

Da