| Alexandra282001 a întrebat:

Hei! Am o intrebare. Sunt trista, am fost trista toata ziua, vreau sa ascult doar melodii triste si nu stiu de ce.
Ajutati-ma! Pentru ca n-am niciun motiv si sunt deopotriva foarte trista sad
Si ma doare foarte tare mijlocul si spatele. Are vreo legatura?

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Tristetea si proasta dispozitie,se pot vindeca,dar nu ascultand melodii triste. Poti iesi afara cu amicii,poti viziona o comedie(chiar si la tv,sunt seriale de acest gen),sau,doar sa te plimbi in natura. Daca ai un motiv(si trebuie sa ai,daca te simti trista),poti sa-l depasesti,incercand sa te binedispui,sa te inveselesti cumva.
Poate si faptul ca te doare spatele,iti da o senzatie de disconfort, dar cauta cauza(de ce cred eu, ca statul prea mult las calculator ar fi cauza!) si incearca niste exercitii de relaxare(gasesti exemple pe Google).
Toti avem zilele noastre rele, dar trebuie sa trecem peste ele! Doar o sa vina si cele bune, nu?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alexandra,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU mai asculta melodii triste!(asta te deprima mai tare)!
Asculta piese care de obicei te faceau sa zambesti si/sau sa dansezi!

| blackhawks a răspuns:

Well. Alexandra. esti pe aproape de 13 ani si in primul rand nu ar trebui sa te doara spatele si mijlocul..nu ti'ai inceput cariera si sa zicem ca ai 20 de ani de munca deja. Ar trebui sa vezi un medic, sa iti faci un control sa vezi care e problema.
in al doilea rand, varsta la care esti tu, este prea frumoasa ca sa fii trista. De ce nu iesi cu prietenele tale prin oras? sa radeti de orice, sa faceti prostii de varsta voastra ca sa va amuze, sa vedeti ce mai este prin magazine, chiar daca nu ai nevoie de acel lucru.
P.S. nu cauta sa incepi o relatie cu un baiat ca nu ai nevoie inca..nu o sa te implineasca deloc..profita de timpul tau liber cu prietenele tale!

| Utza_Alexutza_1998 a răspuns:

De obicei cand eti trista iti e dor de cineva deci cheama cateva rietene la tine sau gasete-ti o ocupatie si o sa fie bine poate nu ai dormit bine si de aia te doare nu are nici-o legatura poate te doare ca nu stai dreapta cand mergi sau cand stai in banca la scoala incerca sa stai mai dreapta du-te la doctor sau pune-o pe mama ta sau pe cineva din familie sa-ti faca un masaj si o sa te simti mai bine Suces :*