| veraa1234 a întrebat:

Hei, am o nelamurire.
Imi place de un baiat de la o alta clasa. Am aflat de la colegul lui de banca, fiind prietena cu el de vreo 3 ani, ca si baiatul respectiv ma place. Din "relatiile" precedente am invatat sa nu mai fac eu primul pas. Dar acum nu stiu ce sa fac, pentru a nu pierde aceasta posibila sansa de a fi cu el. Si spun asta pentru ca are o colega la el in clasa care il place de anul trecut, dar el nu da semne ca ar fi atras de ea sau ceva. Ce as putea sa fac pentru a-i da semne ca il plac fara sa ii spun direct?

2 răspunsuri:
| Voicu_Rus_1948 a răspuns:

Daca nu vrei sa ii spui direct treci la diplomatie si comunica "prin ambasada". Adica asa cum colegul lui de banca ti-a spus ca acel baiat te place spune simplu ca si tu il placi. Si acesta ii va comunica in locul tau.
Dar ma intreb: daca tu esti prietena cu colegul lui de banca de 3 ani de ce doresti sa-l schimbi?

| veraa1234 explică (pentru Voicu_Rus_1948):

Nu e iubitul meu, doar prieten. Mie imi place de celalalt baiat despre care am spus. Multumesc oricum de raspuns!