| iwannabeperfect a întrebat:

Hei am o problema.nu prea am incredere in mine, dar as vrea sa lucrez la asta. ce exercitii de incredere, trucuri imi recomandati?
ce sa fac sa am incredere in mine?

Răspuns Câştigător
| ZeroTheScyther a răspuns:

Si eu sunt asa dar ideea este simpla: "Nu toti o sa te placa iar 70% o sa te critice chiar daca ai dreptate" Ce ar trebui sa faci: "Ignora criticile, fi prietenoasa iar daca te blochezi ia o gura mare de aer si gandeste-te la ceva frumos" Daca iti este frica sa nu o dai in bara gandeste-te bine la ce spun: "Daca o dai in bara, vor rade de tine 3 minute. Daca reusesti te vor aclama toata ziua." Sper ca am fost cat de cat de ajutor

4 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

In ce sens nu ai incredere?

| Smiling a răspuns:

Mda,si eu eram asa...Dar incetul cu incetul am inceput sa cred in mine.Te sfatuiesc sa incerci sa fi cea ce vrei tu sa fi! Incearca sa te imbraci cum vrei tu, sa faci ceea ce iti place fara sa asculti ce zic prietenii pentru ca unii prieteni vor sa te schimbe!sad.Cat despre exercitii, sincer nu stiu.happy. Sper ca am fost de ajutorhappy

| tiflea2000denisa a răspuns:

La psiholog cred ca ar fi cea mai buna cale...insa daca ti se pare un pic cam scump poti vorbi cu o prietena mai intrazneata

| Tweeety a răspuns:

Să nu-ţi pese de opiniile (mai ales de cele jignitoare) din jurul tău. La rândul tău ai încredere doar în persoanele apropiate şi de încredere. Fii tu însăţi! happy