| biancksi a întrebat:

Tocmai m-am despartit de iubitul meu, adica el de mine, plang incontinuu de 6 ore si lui nu prea ii pasa, eu inca tin la el, chiar foarte mult si inca il plac la fel de mult(am avut relatie de 7 luni si ne cunoastem de 2 ani, eu avand 14 ani el 15), in fine, eu il plac foarte mult si el nu ma mai place si nu vrea relatii, ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andrei200202 a răspuns:

Si ti-ar plăcea sa va împăcați doar pentru ca lui ii este mila de tine? Daca a luat decizia asta trebuie sa o respecți, nu mai incerca sa il recuperezi ca nu are rost. Dupa cum am spus, a luat decizia pe care o simte si nu mi se pare normal ca tu să mai încerci ceva cu el, sau sa presupunem ca se reîntoarce la tine din mila ca tot plangi dupa el, ai fi împăcată cu ideea ca el sta cu tine doar din mila si ca nu te iubește? Eu zic sa il uiti ca nu e capat de lume, ai timp si de relații toata viata, ia si tu decizia lui de a nu avea relatie. La vârsta ta nu stii cu ce se mănâncă asa ceva si ce inseamna.

| biancksi explică (pentru Andrei200202):

Multumesc mult, chiar m-a ajutat?

| Andrei200202 a răspuns (pentru biancksi):

Nu ai pentru ce, daca mai ai nevoie de ajutor moral imi poti scrie in privat, te as sfatui sa te tii de invatat in perioada asta, cred ca esti si aproape de evaluarea națională, daca nu..tot sa te tii de învățat sau alte lucruri care iti plac.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci, mergi mai departe.
Nu e capătul lumii, mai ales că ai abia 14 ani.
La vârsta asta ar trebui să ai alte preocupări.

| Marbea a răspuns:

Iubirile la varsta asta sunt ca focul de paie, concentreaza-te pe invatat ca de iubiti ai timp. Normal ca nu vrea, cine vrea complicatii de la 15 ani! Baga-ti mintile in cap ca ai toata viata inainte, nu ti-o rata. Nu este momentul acum, munceste pentru viitor, n-a fost sa fie, nu te agata de el! Plangand si suferind ii dai doar satisfactie. In relatia asta el a fost cel inteligent, asa ca sfatul meu de parinte cu copii trecuti de mult de perioada adolescentei, este sa lasi relatiile si sa-ti construiesti viitorul.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Iti voi da un sfat. Nu e nici ultimul barbat nici primul barbat din viata ta. Trebuie sa intelegi ca ai doar 15 ani si viata va merge inainte. Trebuie sa incerci sa iti ocupi timpul cu orice alte lucruri si sa stergi toate amintirile cu el. Daca nu poate si nu poate incearca sa te duci la el in fata sa il iei in brate si sa zici ca il iubesti.
FUNDA?