| MihaiFCB a întrebat:

Hei. am si eu o problema : ma simt singur, fara ajutor. Mereu sunt acolo cand cineva are nevoie,desi nu eram asa. M-am schimbat, din ce motiv, nu stiu, dar acum e mai rau. Imi pasa de cei din jur poate mai mult decat imi pasa de mine si pun suflet in tot astfel ca nu prea mai am si pentru mine.Insa cand am eu nevoie de cineva..nu e nimeni.De prietena nici nu poate fi vorba. mereu am iubit si nu am fost iubit. ma simt condamnat sa vad fericirea la altii si ii ajut sa fie fericti..insa eu raman in starea asta mizerabila. Ce pot face? asta daca mai e ceva de facut...

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ceilalți ți-au demonstrat că nu merită aprecierea ta, la greu te părăsesc. Toți fac asta, obișnuiește-te! Crezi că-i pasă cuiva de tine? Toți te vor zdrobit, fără apărare.
Luptă, însă pentru tine! Gândește-te că tu ești principalul în viața ta! Tu ești sursa fericirii tale! Tu ești totul!
Ar trebui să te gândești mai mult la tine, pentru că până la urmă dacă tu nu ești fericit, asta nu e bine! Ai o singură viață la dispoziție să faci ceea ce îți dorești! Tu ce îți dorești?
Citește asta: http://www.nlpmania.ro/......-fericiti/

| mentholinks a răspuns:

Trebuie sa vrei.

| Public22 a răspuns:

Fii atent, e timpul sa te gandesti doar la tine, la binele tau. Stii lumea asta e proasta, nu stie sa aprecieze ce este de apreciat. E bine ca-ti pasa de cei din jur, dar nu trebuie sa pui prioritatile lor inaintea prioritatilor tale. Sper ca te-am ajutat.

| Rührselig a răspuns:

Uită-te puţin AICI: http://www.youtube.com/watch?v=0fSOVUVZvhE

Şi aici citeşte: http://florinrosoga.ro/blog/cum-sa-cresti-increderea-in-sine/

Cum adică dacă mai poate fi făcut ceva? Ai cancer şi eşti în fază terminală? Nu!
Poţi să schimbi macazul oricând, trebuie doar să vrei! Sunt mai multe videoclipuri şi mesaje de acest gen, citeşte-le şi aplcă-le în viaţa ta. Nu te mai desconsidera, nu te mai subestima!