| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Anul acesta, voi fi clasa a 9-a, la liceu si cunosc colegii doar de pe facebook, am vorbit cu cativa la inceput dar nu prea mult. Ce sfaturi imi dati, pentru ca vreau sa gasesc o colega de banca inainte de a incepe anul scolar. Cum sa incep conversatia si cum sa ma imprietenesc cu toti colegii?

1 răspuns:
| Meap a răspuns:

Buna Andree :3
Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, trec in clasa a 9-a si inca nu stiu cu cine o sa stau in banca.Dar sfatul meu este sa nu te stresezi cu asta si sa nu iti cauti o persoana inainte...lasa lucrurile sa vina de la sine.
In prima zi de liceu cand intrii in clasa aseaza-te intr-o banca si daca cineva vrea sa se aseze langa tine, accepti...sau daca nu vrei asa, gaseste pe cineva care sta singur si ti se pare ok si intreaba daca poti sa stai cu el\ea...happy
Daca nu-ti place cu cine stai in banca poti sa te muti oricand :*
Sper ca te-am ajutat si... succes la scoala! :**
Sper si eu sa fie bine :3.