| Dya6 a întrebat:

Hei! As vrea si eu niste declaratii de dragoste. Ma poate ajuta cineva? :*

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Lungi:Ceea ce poate a fost o joacă la început s-a transformat într-o iubire nemărginită și pură. Tu m-ai învățat să iubesc, ai dat sens vieții mele, mi-ai arătat calea spre fericire. M-ai învatat sărutul pasional, plăcerea de a dărui dragoste, și de a primi în schimb o iubire necondiționată, fericirea ta, reflectată prin zîmbetul tău. Datorită ție am descoperit o altă latură a vieții, a vieții în doi, a iubirii, a tot ceea ce ne înconjoară. Alături de tine și datorită iubirii tale am prins aripi. Am învățat ce înseamnă încrederea atunci cînd mi-o pierdusem, am văzut ca există persoane care merită toată dragostea din lume, am simțit pe pielea mea ce înseamnă să fii răsfățată. Toate aceste cuvinte sunt o exprimare a sentimentelor care mă chinuie, care nu mă lasă în pace, sentimente fără de care nu aș putea trăi.
Eu nu cunosc un sentiment omenesc mai suprem și un remediu mai universal decât dragostea - pentru că doar dragostea nu se uzează, nu necesită taxe lunare, nu are baterii și nu se fură. Ea este supa de pui pentru suflet pe care ți-o servesc atunci cînd ești trist sau abătut, ea este cocktail-ul potrivit atunci cînd ești însetat și tot ea este pastiluța pentru orice durere sufletească pe care o ai. De aceea. Eu port mereu cu mine Dragostea pe care ți-o nutresc. Și formula cea mai scurtă a ei este - TE IUBESC!
Te iubesc pentru că... îmi alungi singurătatea într-o lume plină și aglomerată. Te iubesc pentru că. fară tine e greu și nu mă pot regăsi. Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, pentru liniștea dăruită clipelor alături, te iubesc pentru ca îmi zâmbești, pentru că mă alinți, pentru că mă atingi, mă îmbrățișezi. Te iubesc enorm, ești sensul vieții mele...
Aș vrea să colorez lumea altfel, cu diferite culori, cu culorile ce predomină între noi, între dragostea noastră, să se iubească toți, cum ne iubim și noi. Ți-aș dărui în fiece clipă un trandafir, un trandafir roșu, roșu aprins, un roșu al dragostei, al pasiunii. Mă culc cu tine în gînd, mă scol cu tine în gînd, traiesc doar cu tine, privind chipul tău de înger mă face să zbor în al 9 cer, acolo sus în rai. Fiindcă raiul ești tu și tot ce ne înconjoară, este zîmbetul tău, sărutul tău ce îmi alină sufletul și inima. Te iubesc foarte mult, și sper că vom fi un timp îndelungat împreună.
Scurtebig grinragostea adevarata nu are un sfarsit fericit pentru ca dragostea nu are sfarsit.
Te iubesc cu totul, cu nasul, cu gura, cu ochii cu buzele...cu totul!
As vrea ca iubirea noastra sa reuseasca si sa fie un exemplu de loialitate si daruire, te iubesc!
Este bine cand mi-e doar de tine, asa ca mi-e dor de tine. Este bine cand ma gandesc la tine, asa ca ma gandesc la tine. Este bine cand te iubesc, asa ca te Te iubesc nu ca pe ceva al meu, ce posed ci ca pe ceva universal si demn de iubire, ce l-am gasit.
iubesc, dragul meu.
Trimite-mi un mesaj daca mai vrei pentru ca am foarte multe. Funda?

| Dya6 explică (pentru LoveTenis):

Multumesc mult. Daca mai ai, poti sa imi mai trimiti daca nu te deranjeaza. Funda big grin

4 răspunsuri:
| BaroS_7350 a răspuns:

S-a intimplat pur si simplu sa te intilnesc si sa te iubesc, totul a fost asa, fara sa inteleg cum sau de ce si fara sa stiu ca viata mea se va schimba pentru totdeauna. Existi si iti multumesc, existi si asta este de ajuns… Pentru ca eu nu pot cere mai mult decit sa stiu ca acolo undeva… oriunde ar fi asta … esti TU, O PARTE DIN MINE. (doar pentru tine dya6)