| Xoxoo a întrebat:

Hei! Azi mi-am incarcat cartela de Vodafone cu 5 euro si am o optiune la care am si 15 MB internet. Si eu fara sa intru pe net deja mi-a luat 5 MB. Din ce cauza imi ia MB fara sa ii folosesc? Ce sa fac sa nu imi mai ia MB fara ca eu sa intru pe net?

Răspuns Câştigător
| illusion a răspuns:

Verifica setarile telefonului. In cazul in care ai android pe telefon, aplicatiile telefonului folosesc internetul de care dispui fara sa iti ceara aprobarea. Intra la Setari->Setari retele->Retele Mobile->Date activate. In cazul in care este bifata casuta din dreptul datelor activate, debifeaza-o.