| anonima10 a întrebat:

Mi-am luat Cartela de internet vodafone si am incarcat-o cu 5 euro si zicea ca am 500 MB trafic.Am intrat vreo 2-3 ore timp de 2 zile si mi-a dat mesaj ca mai am 100 MB.Pai are valabilitate 10 zile sau nu? ca nu mai inteleg nimic

Răspuns Câştigător
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

In primul rand astia de la Connex trebuie sa te jecmaneasca pentru ca numai ei stiu cat cheltuiesc pe reclama idioata care ruleaza non-stop pe orice post. In al doilea rand, prietene, 500MB trafic inseamna si traficul de pe TPU, mess sau orice altceva foloseste netul; dezactiveaza windows updateu si nu downloada NIMIC. De exemplu TPU.ro, prima pagina are 0, 55 MB. Deci ai posibilitatea la aproximativ 1000 refreshuri. Incearca EVDO de la Zapp sau Cosmote.

7 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Valabilitate 10 zile trafic limitat la 500MB, 1 pagina de net intre 20 KB (adaptata pentru tel) si 2-3MB toate intra la trafic!

| babygirlmeli a răspuns:

Aia 500 de MB sunt pentru download. eu sunt pe orange, si am 100 MB acum. si aia pot sa-i folosesc si 1 an de zile, atat timp cat de pe net nu downloadez 100 MB.

de exemplu : downloadez o melodie de 7 MB, raman cu 93 de MB.

pentru aia sunt MB; inseamna ca ai downloadat 300 MB pana acum pe tel. si de aceea ai ramas cu 200.

| anonima10 explică:

Aaaa deci daca expira sa zicem ca nu mai pot intra pe net sau downloada, dar pot intra pe mess? ca pe mine numai asta ma intereseaza.

| anonima10 explică:

Nu e pe telefon. E pe pc.Cartela Internet

| anonima10 explică:

Mie nu-mi trebuie sa ma joc pe el.Doar mess pentru ca i-am dat pc cuiva care e in spital si eu sunt acasaa si vreau sa vorbim. Dar vad ca nu stiu...se consuma foarte repede.

| GossipFann0700 a răspuns:

Depind cat timp ai intratstraight face

| balan_6165 a răspuns:

Deci... trafic pe internet = reprezinta totalitatea "inrarilor" si "iesirilor" care au loc cand navighezi pe internet, mai pe inteles, download-ul si upload-ul care se face pe net, asta e trafic pe net, asemanator ca si traficul pe o sosea unde numeri masinile de pe ambele sensuri, asta inseamna trafic. de asemenea intra in trafic si upload-ul facut de yahoo messenger cand te loghezi, ca trimite o informatie catre server-ul yahoo-ului, care are cativa kilobiti, care se contabilizeaza la trafic.
deci, in cateva cuvine traficul e toata acivitatea care utilizeaza internet-ul