| FuckNormality a întrebat:

Hei baieti ce parere aveti de fetele cu forme, putina burtica sau mai plinute? D: funda

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca e ok ca persoana, n-au nici o treaba formele sau burtica! Ma uit intai la caracterul unei fete, apoi la aspectu fizic.

| eLPySum a răspuns (pentru ROB3RT89):

Daaaa exact! ce superficiali puteti fi! Cum "bunica" sa te uiti la caracterul ei mai intai? Dar prima oara ce vezi : corpul sau sufletul? Sa nu imi spui ca esti medium ca te cred... aberatii! NU vreau sa ma cert cu tine... sunt sigura ca esti mai interesat ( poate ) de caracterul unei tipe, mi se pare si normal. Dar eu cred ca MINTI sau poate ca nu iti dai seama ca MINTI cand zici ca te uiti mai intai la caracter. Gandeste-te mai bine!
Adica te vei casatori ( sa spunem ) cu o tipa care are o inima de aur, insa e obeza de 200 de Kg, sau anorexica de 20 de kg, sau care arata ca ultimul om de pe pamant?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru eLPySum):

Draga mea,inainte sa comentezi,gandeste-te ca nu toti merg pe anumite principi! Acum cateva luni am refuzat o tipa tocmai din acest motiv,arata bine dar era prea penibila si puerila(ca un mar stricat inauntru si frumos la exterior)Pana la urma am ce gusturi vreau, nu cred ca te freaca pe tine girija, tine-ti parerea pentru tine! Ma mai uit si la aspectu fizic cand trece o tipa pe langa mine, de instictu barbatesc.Dar cand vine vorba de o relatie seriosa, punem caracteru intai nu aspectu fiziz! Daca esti de alta parere, problema ta! Poate te simti in categoria celor supraponderalelaughingSi inca ceva, sti ce insemna cuvantul superficial de il folosesti?! La cum te-ai exprimat "! ce superficiali puteti fi!" ma cam bagi la idei domnisoara!

| eLPySum a răspuns (pentru ROB3RT89):

"Nu cred ca te freaca grija" - Frumos frumos happy Am senzatia ca vorbesc cu un baietas de 13-14 ani...
Faci ce vrei, ce-i drept, nu ma intereseaza. Dar primul tau raspuns mi s-a parut destul de "superficial" ( si da stiu ce inseamna, dar poate fi folosit in mai multe sensuri ).E ca si cum i-ai zis exact ceea ce vroia aceasta fata sa auda.Nu multi prefera sa faca fata realitatii.
Poate ca esti intr-adevar un tip caruia ii pasa mai mult de caracter decat de infatisare. Insa, cand ai spus : "Poate te simti in categoria celor supraponderale ", mi-am dat seama ca bati campii. Si nu, nu sunt supraponderala happy. O data ce ai facut acest gen de "discriminare", e clar ca nici tu nu prea stii ce vrei : ba caracter, ba infatisare.
Ai multa dreptate ca atunci cand vine vorba de o relatie, caracterul e mai important decat fizicul, aici nu te pot contrazice. Insa inca nu mi-ai raspuns la intrebare : "te vei casatori ( sa spunem ) cu o tipa care are o inima de aur, insa e obeza de 200 de Kg, sau anorexica de 20 de kg, sau care arata ca ultimul om de pe pamant? "
Si poate ca "exprimarea" mea a fost ceva mai agresiva, recunosc ( de unde si raspunsul tau destul de agresiv si pueril ). Insa am pe deoparte si dreptate. happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru eLPySum):

Baietas de 13-14?laughingUita-te la datele de la profil si nu o sa mai ai senzatia asta! Evident ca fac ce vreau si sunt liber sa-mi exprim opinile fara sa-mi pese ce cred alti.E logic ca anumite persone nu sunt de acord.Nu vad ce vezi tu asa superficial in primul meu raspuns.Cat despere tine, chiar exagerezi cu 200kglaughingnici chiar asa! Nu te mai grabi sa tragi concluzi, majoritatea sunt eronate! Ai tu ceva cu mine ca prefer un anumit gen de fete? Ai sarit ca arsa de la primul raspun.Stai asa ca nu e asa...Multi baieti au pretenti la fete, sani posterior etc.Eu am vrut sa spun ca nu prea ma intereseza asta, dar cum nici sa fie muma padurihappyTu te-ai marita cu cel mai bogat si mai frumos baiat din oras stind ca e un ipocrit si are o gandire puerila?! Ce ar conta? Frumusetea sau intelegerea, armonia si respectu reciproc?! Cred ca trebuie sa te mai gandesti putin.Si apropo, nu iti cer sa-mi dai dreptatehappy

| AdElA96 a răspuns (pentru ROB3RT89):

ROB3RT89 Sunt total de acord cu tine bine punctat noi fetele sa ne gandim si invers ce am alege un baiat frumos cu un fizic atletic sau un baiat mai modest sa zic asa la infatisare si poate cu cateva kg in plus dar cu o gandire foarte inteligenta si totodata cu un suflet care sa fie mereu langa tine! Sincera infatisarea conteaza cam 40% iar 60% personalitatea si caracterul omului! Asadar FuckNormality o femeie adevarata trebuie sa aiba si forme insa nu exageratelaughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru AdElA96):

Fiecare e liber sa gandeasca cum vrea si sa aleaga ce vrea.Gusturile nu se discuta! Eu zic o mica opinie persoanala si domnisoara @eLPySum o da in categoria celor supraponderale de 200kg...Vad ca zici ca ar conta 40 % infatisarea si 60 personalitatea.Foarte bine, asta daca intr-adevar gandesti asa.P.s pe o femeie adevarata nu o preocupa grija de formele ei, e constienta ca cine o place, o place asa cum e.

| AdElA96 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Corect! Oricum nu toata lumea are pareri la fel prin urmare apar si discutii contradictorii insa sa incercam sa privim mai bine partea buna a lucrurilor!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru eLPySum):

Ma gandeam sa iti zic si eu cate ceva..nu toti tipii sunt la fel.dar din nefericire sunt multi pe care ii intereseaza aspectul.important e sa ii intereseze si altceva in afara de asta.pana la urma tuturor ne pasa cum aratam intr-o masura mai mica sau mai mare

| eLPySum a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Sunt de accord cu tine.
Imi place raspunsul tau, esti mai calma.
happy

11 răspunsuri:
| NuSeZiceANONIM a răspuns:

Nu-s baiat dar:
formele n-au nici o treaba, formele se afla la fetele cu o talie normala
in schimb burtica nu-i prea atrage, baietii sunt foarte superficiali sad

ps:. stiu ca nu o sa imi dai funda
dar vroiam sa te ajut

| eLPySum a răspuns:

Sa nu te superi dar corpul nostru, infatisarea noastra, este prima carte de vizita pe care o prezentam celorlalti. Sa nu imi zici, ca prima oara te vei uita la "caracterul/personalitatea" unui baiat si APOI la infatisarea lui... Asa sunt si baietii, prima oara structura corporala... Asta e! Asa ca treci si fa sport! 50 de abdomene pe zi si vei ajunge sa ai un frumos si plat abdomen. Succes! happy