| Anne_3789 a întrebat:

Hei! Buna din nou! happy
I need help, TPU!
Deci happy Astazi la scoala, am avut o discutie cu 2 prietene ( Au fost cele mai bune, dar acum una din ele nu mai e si de cealalta nu stiu sigur. Insa nu cred...)
Discutia asta a fost despre ceva destul de... Delicat.Important.Grav.

Nu gasesc cuvantul potrivit. Insa va pot spune ceva din care sa va dati seama.
Ieri, la ora de romana, doamna (Care este super de treaba si eu o super ador big grin) ne-a spus "Prefer sa imi rup o mana, un picior decat sa imi distruga sufletul cineva... Sa ma distruga in interior. Pentru ca in momentul acela, sentimentele mele au fost afectate. Si doare... Rau. Este greu."

Acum sa revenim la discutia dintre mine si prietenele mele...
Ele mi-au spus: "Tu nu esti in situatia asta, ca sa intelegi!"
Dar ele nu stiu ca. Inteleg perfect. Mi s-a intamplat. Am simtit pe pielea mea. Cum am spus este ceva destul de delicat si nu le-am spus.
Poate pentru ca nu am incredere, sau. Nu stiu.
Unele lucruri nu pot si spuse, mai ales persoanelor care nu ar intelege.

Pana acum cateva luni, aveam pe cineva, o prietena, de fapt este verisoara mea. Era nu ca o prietena, ci ca o sora. [Dar ea sta in alt oras]
Era super! Vorbeam orice cu ea. Ma intelegea. Diferenta dintre noi este de 5 luni.
Insa acum cateva luni si-a facut prieten.
In vacante mereu eram amandoua...
Mai ales in vacanta de vara. Acum din 3 luni nu am stat impreuna decat 3 zile. Nu am simtit ca este vacanta! Nu era asa cum stiam eu.
Si acum cateva zile, ceea ce m-a surprins mult a fost ca ne-am certat din cauza prietenului ei.
Nu mai e la fel. Ceva e schimbat. Deci acum eu nu pot sa ii spun ei lucrul asta pentru ca nu prea mai pot sa am incredere NICI MACAR IN EA.

Am patit atatea lucruri, incat nu cred ca mai pot avea incredere in cineva.

Am nevoie de presoana care sa ma inteleaga, si in care sa am incredere
[De aceea am scris in intrebarea anterioara de Aura. Ea cred ca m-ar intelege dar acum nu stiu daca as putea avea incredere sa ii zic.]

I need a friend...
Dar, cine?
Nu stiu, spuneti-mi voi ce as putea face ca sa ma simt mai bine... Sa pot avea incredere din nou in persoane... Cu cine sa vorbesc? [Va rog nu ziceti:" Cu mama ta" pentru ca mai ales mama nu vreau sa afle. Deci nu mama, nu tata, nu bunica. Nimeni din familie. Si nici psiholog. big grin]

Please all! Help me. I really need you. sad

7 răspunsuri:
| DeeVee a răspuns:

Mdaa...trist dar adevarat sad. Cele mai importante lucruri pe lumea asta sunt prietenii si familia.Parerea mea este ca ar trebui sa clarifici lucrurile cu cele 2 prietene ala tale si inclusiv cu verisoara ta si sa va impacati...va'ti certat dintr'o prostie, nu are nici un rost sa ramaneti certate.Altceva nici nu stiu ce sa spun.
Bafta!

Baby.ShiNe

| DeeVee a răspuns:

@robu nu am inteles nimic.straight face Si nu numai din cauza greselilor gramaticale...

| emm a răspuns:

Nici nu iti spuneam de mama ta.nici eu nu ma duc la eathinking
incearca sa iti faci prieteni noi in scoala ta, trebuie sa fie cineva care sa te inteleaga...
succes:*

| TheAnonimGirl a răspuns:

Parerea mea este sa cauti pe cineva cu care te intelegi foarte bine si sa ai ceva in comun cu acea persoana.

Iar sa te simti mai bine...sa faci ceea iti placehappyindiferent de ce ar fi.

Bafta`!:*

| DjAndrea a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... vorbeste si tu cu o persoana care sa te poata intelege pacat ca nu mai e french kiss te-ar fi putut ajuta ei... daca vrei sa vb iti las id-ul meu andreea. gonzalez@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare cunoscut ceea ce zici u...de unde esti?

| Anne_3789 explică:

straight face Nu. Cu prietenele mele nu m-am certat dintr-o prostie. A fost ceva serios. Destul de serios. straight face
Si cu veri... Nu sunt suparata p ea. Doar ca este schimbata. Nu mai e aceeasi persoana sad