| RiriK a întrebat:

Hei! Ce as putea face sa am abdomenul plat?

Răspuns Câştigător
| blackyblack a răspuns:

Buna! Am avut si eu problema asta si inca o mai am... putin, dar tot mai este. Poti incerca urmatoarele exercitii : Stai culcata pe spate cu mainile ( la inceput) sub fund, iar apoi sub cap ( asa este mai greu ) si ridica picioarele intinse la 90 de grade. Fa cam 32 de repetari cu pauza dupa primele 16 ridicari. Apoi stai pe spate si ridica picioarele la 45 de grade si fa bicicleta pana simti ca iti oboseste abdomenul, iar apoi continua. Numara-ti cam 45 de timpi. Apoi stai cu mainile sub cap, sau sub fund si ridica picioarele la 90 de grade facand forfecari, iar apoi mentine-le acolo si fa forfecari in continuare, apoi coboara-le spre sol. Eu asa am facut in fiecare zi si a functionat. Bafta!

5 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Mananca multe salate, bea apa, lasa fast food-ul, inghetata mai rar, fara sucuri acidulate si fa mult cardio (bicicleta, alergat, inot, zumba etc), abdomenele te vor ajuta doar daca le practici corect (multa lume se ridica prea mult la abodemene si se ridica din spate, insa tu trebuie sa o faci din abdomen pentru a avea rezultate), uite cum se fac corect : http://www.youtube.com/watch?v=Xyd_fa5zoEU
Fa si alte exercitii : http://www.youtube.com/watch?v=bqxxtxXWMsM
Gasesti o groaza pe youtube. bafta! :*

| ChristinaGM a răspuns:

Joggigul, saritul, alergatul ajuta, pe langa exercitiile pentru abdomen(le gasesti pe internet) si stiu ca e greu sa te lasi de fast food-uri si dulciuri... poate nu e obligatoriu, eu una nu pot sa renunt si daca faci doar abdomene nu rezolva la nimic, am facut o luna intreaga si nu s-a schimbat mai nimic, trebuie sa faci mai multe tipuri de exercitii. Trebuie sa renunti la sucul acidulat ca o sa te balonezi de la el si nu manca prea mult o data ca sa simti ca iti crapa burta laughing fa-ti mai multe mese si seara dupa ce mananci fa sportwinking

| blackyblack a răspuns:

Buna! Am avut si eu problema asta si inca o mai am... putin, dar tot mai este. Poti incerca urmatoarele exercitii : Stai culcata pe spate cu mainile ( la inceput) sub fund, iar apoi sub cap ( asa este mai greu ) si ridica picioarele intinse la 90 de grade. Fa cam 32 de repetari cu pauza dupa primele 16 ridicari. Apoi stai pe spate si ridica picioarele la 45 de grade si fa bicicleta pana simti ca iti oboseste abdomenul, iar apoi continua. Numara-ti cam 45 de timpi. Apoi stai cu mainile sub cap, sau sub fund si ridica picioarele la 90 de grade facand forfecari, iar apoi mentinele acolo si fa forfecari in continuare, apoi coboara-le spre sol. Eu asa am facut in fiecare zi si a functionat. Bafta!

| DeeaDenyyyy a răspuns:

Pai si eu am aceeasi dorinta ca si tine si fac de o saptamana abdomene, poti incerca si tu.Bineinteles,pentru asta va trebui sa te abtii pe cat poti de la fast food-uri.Nu incerc sa iti zic sa te infometezi, iti zic doar sa mananci sanatos. Daca vrei ceva mai mult, poti cauta pe youtube clipuri pentru obtinerea unui abdomen plat. Sper ca ti-am fost de folos.

| bobitzu22 a răspuns:

Multe abdomene si sa alergi iar e bine pentru abdomen, sau daca iti place sa te plimbi cu bicicleta dar asta o sa dureze mai mult nu e efortul asa mare