| Smile_5509 a întrebat:

Heihappy
Ce credeti ca mi-ar trebui intr-o excursie de 2 zile la cheia[la munte] acum, in Ianuarie? Cam ce haine, machiaje si ce mancare as avea nevoie? Apropo, mancarea o luam noi.
funditabig grin

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In primul rand haine foarte foarte groase caci e ingrozitor de frig la munte mai ales iarna. I-ati si foarte multe caci daca mai bagi haine pe sub haine o sa-ti mai trebuiasca de schimb:d poti sa iei niste pantaloni sau blugi un pic mai largi iar pe sub ei sa iei o pereche de colanti sau un dres ca sa nu-tie fie frig. Niste cizme lungi si dragute ar merge super. Un plover iar pe deasupra o geaca groasa, un palton etc. ia cu tine geaca cea mai groasa pe care o ai in garderoba. Machiaj nu cred ca este influentat in vreun fel dar nu iti recomand rimelul deoarece poate de la frig o sa-ti lacrimeze ochii si o sa se intine rimelul si nu cred ca ti-ar placea sa stai asahappy. Mancare, pentru autocar sau cu ce mergeti ai putea sa-ti iei nste sandwishuri iar pentru restul excursiei ai putea sa-ti iei niste snitele cu tine, tin destul de bine doar sa le tii la racoare, un pateu la conserva ceva, ce-ti place tiehappy. Succes si distractie placuta!:*

| Cristina8145 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa iti iei haine groase, dar in care sa te simti si bine. In legatura cu machiajul. presupun ca vrei sa arati si bine si sa nu fii data nici cu mult machiaj. ar fi bine sa iei cu tine o crema hidratanta din cauza ca o sa fie frig si pielea ta trebuie sa fie protejata si ar trebui sa folosesti un fond de ten sa protejeze tenul si sa te machiezi cat mai natural happy, iar in legatura cu mancarea ar trebui sa iei ceva care sa nu se strice. sandwisuri. mancare 'uscata' in general si fructe care sa nu se striveasca happy sper ca te-am ajutat in mare. Ai multa grija si distractie placuta! fundita? happy