| Andrush1796 a întrebat:

Hei! ce mai faceti? din nou vin cu o problema.straight face sunt pusa intr-o situatie urata de tot,acum cateva saptamani bune,am inceput sa vorbesc cu un prieten mai mult de cat o faceam de obicei,vorbeam mai mult,ieseam seara mai multi radeam,tot frumos,am pus relatie pe facebook in gluma, si a luat`o in serios.mi-a zis daca vreau sa fiu cu el, si nu stiam ce sa fac..ca sa nu=l ranesc am acceptat! are 18 ani,si nu stiu, tine prea mult la mine, am stat cu el doar cateva zile..si am hotarat sa ramanem prieteni! pe langa asta,un alt tip cu care ma mai fost,pe care il plac, vrea sa fie cu mine., si eu vreau sa fiu mai mult cu el..decat cu "prietenul meu" si, toata faza e ca nu situ cum sa fac asta sa nu-l ranesc pe primul. daca m-ati inteles, pentru ca..sunt distanta, si simt ca-i pierd pe amandoisad nu-mi vine sa cred ca vin aici sa ma vait, dar poate majoritatea ma puteti ajuta..si mereu am luat in considerare sfaturile voastre! dau funda.

Răspuns Câştigător
| Teodora06 a răspuns:

Pai daca tu simti ca ti mai mult la baiatul cu, care ai fost prima data, este mai bine sa accepti sa fi cu el, iar in legatura cu "prietenul tau ", parerea mea este mai bine sa ii spui adevarul fiindca mai tarziu poate sa fie si mai rau si il vei rani mult mai rau. Decizia iti apartine, trebuie sa faci ce simti :*!