| MDenisee a întrebat:

Hei, ce parere aveti, cartoful ingrasa? nu ma refer la cei prajiti deoarece aceia stiu ca ingrasa, eu ma refer la cartofii pe care ii mancam din supe, ciorbe, tocanite si alte mancaruri specifice. Voi ati slabit mancand cartofii? Sunteti pro sau contra? big grin

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://calorii.oneden.com/Calorii-Cartofi-fierti.html
doar fiert. fara sare/unt/ etc
O primavara frumoasa sa ai:)

| mona a răspuns:

Nu am incercat sa slabesc cu cartofi dar cartofii fierti sau copti stiu sigur ca nu ingrasa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa faca parte mereu dintr-o dieta pentru slabit... oricum de evitat cei prajiti

| andrei1237 a răspuns:

Nu,nu ingrasa dar mananca-i doar in cantitati medii.

| Madayna a răspuns:

Cartofii ingrasa, dar fierti si intr-o cantitate mica, mancati rar, sa zicem ca nu ar fi mare pacat.

| Octavia1 a răspuns:

Daca stii cum si cand sa ii mananci fac bine! Doar daca stii sa ii prepari desigur!