| anonima188888 a întrebat:

Hei, cum as putea sa obtin mai multe likeuri pe insta? Am contul pe privat (motive de securitate) si 139 urmăritori si nu pun poze naspa sau urate ci poze cu mine din diferite locuri (am 6 postari si le am organizate intr-un fel frumos - o poza cu mine apoi un peisaj sau ceva reprezentativ si apoi inca o poza cu mine din aceeasi zi, dar postate la interval de 1 zi intre ele) am maxim 43 likeuri la prima poza, la celelalte am 35 si la ultima (pusa azi dimineata) doar 26 si nu am mai primit de ceva timp niciunul. Acum va rog fara rapsunsuri de genul "esti obsedata" etc, doar vreau sa fiu mai apreciata in social media de catre prietenii mei si poate fac ceva gresit. Apropo am 14 ani si nu prea multi prieteni, tocmai de asta vreau sa cunosc mai multe persoane din scoala prin intermediul Instagramului

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Atata timp cat ai contul privat, nu ai cum sa ai prea multe like-uri. Daca il scoti de pe privat o sa poti sa folosesti hashtaguri si e posibil sa ai mai mult noroc asa. Din punctul meu de vedere pozele cu persoane nu sunt atat de apreciate pe cat sunt cele cu natura, spre exemplu. happy depinde mult ca pozele sa prinda unui anumit public, de asta trebuie sa ai poze doar din natura sau doar cu arhitectura, mancare etc. trebuie sa fie doar pe o anumita nisa, parerea mea.

| anonima188888 explică (pentru Aasdfghj):

Nu stiu ce sa zic, toate fetele de vârsta mea au poze cu ele, si da, am si cu natura, dar au mai puține like uri (16-17)

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonima188888):

In general oamenii dau likeuri la pozele unei persoane cand o plac sau poza este profesionala si arata misto ori poate exista o relatie de prietenie. Eu personal cand ma uit la poze pe insta (nu ale prietenilor, ci cand caut poze sau ma uit la noutati) nu dau like persoanelor. Sunt multi care gandesc asa si vor sa vada doar anumite subiecte in poze. Plus ca cel mai important lucru e sa ai profilul public. Parerea mea e ca ar trebui sa pui ce poze personale vrei tu si sa nu mai alergi dupa likeuri ca nu te incalzesc cu nimic dar faci cum crezi.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât vei avea atât de puțin urmăritori nu te aștepta la multe like-uri.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Oricum pe Instagram nu iti vede nimeni like-urile. Daca nu ai poze faine mai bine stergeti-le si nu iti lasa niciuna, pur si simplu baga-te in seama, raspunde-le la story, fa-le complimente, spune-le ca ii cunosti si pari de treaba, incearca sa gasesti un subiect de discutie, nu stiu. Poti sa pui pe story,, dati like,, sau ceva, si da si tu back, comenteaza-le prietenilor... Si nu uita, uita-te la cine urmaresc persoanele populare si da follow la multi ca iti vor da si ei probabil. Dar mai bine stergeti pozele, ca unii daca vad ca esti antisociala.

| Crisstinayy12 a răspuns:

A si... ai foarte putini urmaritori. Da follow la multa lume.Da-mi instagramul tau si vedem acolo

| anonima188888 explică (pentru Crisstinayy12):

Am dat follow la o gramada de pers si foarte putine mi au dat back, gen inainte urmaream 210 si acum 157 ca vreo 60 nu mi au dat inapoi.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru anonima188888):

Cum esti pe insta? Nu-s ceva pedofil ca is fata si eu si am 13laughing. Doar ca am 1400

| anonima188888 explică (pentru Crisstinayy12):

Am facut si eu 140 am dat follow la vreo 5 pers si doar 1 mi-a dat back happy

| anonima188888 explică (pentru anonima188888):

Ma enerveaza ca nu trec de 26 de like uri la ultima postare (e postata de 10 ore) si vad ca alte fete au poze mai naspa decat ale mele si au 100 de like uri nu e corect?