| 11122002 a întrebat:

Hei, cum sa ii spun cele mai bune prietene ca m-am îndrăgostit de ea?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i ceea ce simți.

| Sofer a răspuns:

Pe directe, si sa i spui ce anume te-a facut sa te indragostesti de ea...

| anamaria82726 a răspuns:

Din moment ce este prietena ta cea mai buna, ai mereu ocazia sa vorbesti cu ea din fericire. Adica sa o chemi afara sau sa o suni.
Eu zic in primul rand sa incerci sa o faci si pe ea sa simta ca o placi ca sa nu o iei foarte tare prin surprindere si sa nu stie ce sa zica sau cum sa reactioneze. Incearca sa te comporti frumos cu ea, sa ii oferi atentie, sa fii apropiat, chestiile astea clasice, flirtul.
E mai simplu sa te exprimi prin actiuni decat prin vorbe. Poate daca isi va da seama ca o plci, va fi mai bine. Poate chiar te place si ea si va marturisi.

| Reghqen a răspuns:

Pur și simplu ii spui, încercarea moartea n-are.
Când ieșiți vă duceți într-un parc și ii spui, nu direct, întăi vorbești cu ea, ce a făcut azi, zilele astea ecc, apoi o iei ușor și ii spui să înțeleagă că îți place de ea.
Privește-o fix în ochi dar nu chiar fix fix mai schimbă directia din când în când și ii spui că, chiar dacă nu simțe ceea ce simți tu pentru ea, tu vrei sa rămâneți prieteni.
Încearcă să te uiți și la buzele ei din când în când, doar foarte rar, cine știe poate o să vă și sărutațihee hee
Fă-o să râdă mereu când ieșiți, așa se îmbunătățește ceea ce simte ia pentru tine, și fii mereu sigur pe tine, nu fii timid (fii sigur pe tine dar nu exagerat că o să pari arogant).
Zămbeștei!
Mai bine încearcă să ieșiți de mai multe ori, și când ti se pare oportun ii spui ceea ce simți! :p