| anonim_4396 a întrebat:

Hei big grin. Nu stiu daca am ales categoria corecta.Deci am o problema.Sunt foarte rusinoasa si timida.Inainte sa vorbesc cu un profesor sau orice alta persoana repet in gand de 100 de ori ce vreau sa spun ca sa nu uit si sa ma fac de rusine,cand ma asculta aproape toti profesorii spun ca eu pot mai mult, dar sunt timida.Sau stiti vorba aia."Ai mancat azi?" se intampla de fiecare data cand trebuie sa citesc ceva.(citesc cel mai bine din clasa, ..doar ca prea incet). Faza e ca joi am si un concurs, si trebuie sa spun un discurs in engleza in fata elevilor si profesorilor.Cred ca lesin laughing In fine..Ati inteles voi ce vreau sa zic.

Ma puteti ajuta? Stiti ce ar trebui sa fac? O sa pierd foarte mult daca continui asa...

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu incerci niste cursuri de dans? Sau chestii de genul acesta, sa iti creeze mai multa incredere in tine?

| Maria_Agape_1982 a răspuns:

Si eu impartasesc aceeasi soarta. Crede-ma. Dar am trecut peste asta cu ajutorul fratelui meu mai mare. Deci, daca ar fi sa iti dau ub sfat bun, acela ar fi sa te consulti cu membrii familiei tale. Cu cel cu care te intelegi mai binewinking