| Tequila007 a întrebat:

Hei daca am la tema de vacanta poezii(si trebuie sa fac jurnal de lectura) ce trebuie sa scriu despre ele?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Uite aici un model de jurnal de lectura:http://www.scribd.com/doc/91944404/Jurnal-de-Lectura-model
Cuprinde:prima impresie, structurarea operei, mijloace artistice, vocabular...Ce am gasit eu este despre o opera narativa, dar poti adapta.Succes!

| a răspuns:

Heii. Mai sunt 3 zile pana inceperea scolii. In maxim o saptamana ti se vor cere. Tu nu ai facut nimic?
Jurnal de lectura, adica sa spui despre autori, date personale, sa scoti figure de stil din fiecare poezie, sa le analizezi, etc.