| dram a întrebat:

Hei!
Desenez ok, nu stiu multe pesoane ca imi place acest hobby. Un prieten a venit intr-o zi la mine si mi-a zis ca sunt chiar foarte bune desenele si ca ar trebui sa le arat si celorlalti. Faza e ca mi-e frica ca vor rade de ele, de efortul meu si ca ma vor descuraja. Nu mi-e frica de critici, cat mai mult de bataia de joc daca ar fi.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai putea sa le arati doar prietenilor apropiati. Cand te simti pregatit, poti sa iti faci o pagina pe Facebook sau Instagram, unde sa postezi ceea ce desenezi. Fiecare a fost la inceput intr-un hobby, asa ca nu vad de ce sa te ascunzi de acest lucru. Toti incep de undeva si invata pe parcurs.

| ywar a răspuns:

Cine nu are indrazneala in viata asta, nu va castiga nimic. Nu-ti spune nimeni sa ai tupeu de vagabond dar cine isi doreste cu adevarat ceva si indrazneste - crezand in sine- va reusi. Nu tot ceea ce este prezentat drept foarte bun si stralucitor este asa. Poleiala are rolul ei: ia privirea. Cu tupeu inainte.