| Emma198 a întrebat:

Hei.Eu in vara o sa ma mut in Anglia cu mama mea.Am 14 ani si deci v-a trebui sa ma duc si la o scoala. As vrea sa stiu cum este invatamantul acolo, cum sunt profesorii si elevii.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Am câteva cunoștințe care sunt la liceu în străinătate (Italia, mai exact) și din câte am înțeles oamenii de acolo sunt mult mai de treabă decât cei din România. Dar dacă nu cunoști limba ai un mare dezavantaj de la început.