| Andreea26112001 a întrebat:

Am o problemă : Ce ar trebui sa fac pentru a ma reîntoarce la fosta mea şcoala? sad. Trec in clasa a 8 a dar nu mai rezist inca un an aici. Profesorii sunt foarte rai si nu pot intelege nimic! Elevii din noua clasa sunt tot asa, rai. Majoritatea celor din clasa fumeaza si nu as vrea sa intru intr.un asemenea anturaj.
Nu stiu cum sa.i explic mamei sa ma mute inapoi. La noua şcoala imi este frica de profesori, sunt foarte duri...
Ce ar trebui sa.i spun mamei ca sa ma mute la fosta şcoala? Fosta mea şcoala e foarte aproape de casa pe, fac 5 minute, la şcoala asta care sunt acum fac 25 de minute. Sora mea e de aceeasi parere cu mine si mi.a zis ca ma va ajuta in legatura cu asta, dar faza e ca am cam bătut.o pe mama la cap in legatura cu mutatul si acum nu mai vrea sa ma mute iar.
Pls ajutaţi.ma dau funda.

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Nu inteleg de ce ai vrut sa te muti la scoala asta? De obicei cand vrei sa te muti la o alta scoala ar trebui sa te interesezi de la prieteni/rude cam cum este acolo, in legatura de profesori / ceilalti elevi / reguli etc. Eu in locul tau, m-as plange la ea ca toti fumeaza, si ar fi bine sa te mute inapoi daca nu vrea sa te vada si pe tine cu tigara-n bot peste cateva luni. Profesorii, da, nu toti sunt calumea, dar multi probabil se comporta asa datorita celorlalti elevi. Poti sa ii mai spui si ca e foarte greu, ca trebuie sa te trezesti mai repede, si pur si simplu nu iti place. Sau daca stii sa minti, ii spui ca cineva are treaba cu tine sau nu te lasa in pace si nu il/o mai suporti. Altceva habar nu am, pana la urma tu ai vrut sa te muti acolo, a fost alegerea ta. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^