| anonimaalee29 a întrebat:

Hei imi place foarte mult sa dansez, insa sunt destul de mare sa mai intru intr-o trupa de dans, am 17 ani. De cand eram mica imi placea sa dansez insa parintii mei nu au facut nimic..adica gen sa ma duca la dansuri. Credeti ca e o varsta ok sa ma apuc? Cand eram mica acesta chiar era un vis de al meu dar nici eu nici parintii nu l-am luat in serios...
Curand vine si bacul si ma duc si la sala si o sa am programul cam incarcat... oare voi avea timp pentru toate?
Si mai e o problema...ma adaptez foarte greu unui grup nou..adica daca toate persoanele sunt necunoscute sunt cam antisociala.Ce pot face in privinta aceasta?
Exista site uri unde pot vedea ce scoli de dans sunt la mine in oras?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Dansul este ca o mica pierdere de timp placuta.
Eu recomand sa iti vezi de viata si totusi gasesti oameni noi si poate te exterorizezi.

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Te poti apuca de dans la orice varsta, exista grupe pentru adulti destule, intereseaza-te doar de cele de la tine din oras, la mine sunt destule! Oricum, gandeste-te ca nimeni nu-ti face ceva rau daca esti comunicativa, oricum, daca socializezi, vei fi placuta de toti!

| Iuliambt a răspuns:

Încearcă mai întai sa te axezi pe școală și sa termini cu bac ul, iar apoi sa ți cauți o trupa de dans sau ceva, iar faza cu adaptatul se va schimba pe parcurs, te vei împrieteni cu cei de acolo, sau ai putea sa ți iei o prietena cu tine sau o verișoara ceva care și ea sa fie înclinată măcar puțin spre dans.