| prizeFTW a întrebat:

Hei. Imi place la nebunie ceaiul de musetel dar am auzit ceva de tulburari psihomotorii. Ce inseamna? Cum fac sa-mi scada febra? Am 38, 6 si variaza mentionez ca am faringita acuta. Iau antibiotice si aerius, dar febra nu scade si m-am saturat de algocalmin are un gust parca-i domestos... Funda

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă suporți supozitoarele, și ele scad temperatura.
Ceaiul acționează mult mai blând decât medicamentele chimice care au "n" reacții adverse.
Un consumator de ceai nu trebuie să depășească 2 căni pe zi.
Sănătate!
Pa, pa.