| BunkaTpu1 a întrebat:

Hei! Imi puteti face o listă cu lucruri pe care o sa le pun intr-un bagaj de 2 zile? Voi pleca pe 15-16 aprilie la Suceava, Bicaz, Piatra Neamt etc.Si nu stiu ce sa-mi pun in bagaj...Va rog sa ma ajutati! Sa nu lipseasca niciun detaliu! Ofer

Răspuns Câştigător
| SEMIHA a răspuns:

În primul rând, ia-ți la tine haine adecvate locațiilor respective. Doar nu mergi elegant/ă sau pe tocuri?(dacă ești fată) Contează mult și vremea, să te interesezi dinainte. Să ai la tine un pulover sau ceva mai gros în caz că e rece afară sau din contră, unu-două tricouri. Încărcător, căști, periuța de dinți, pijamale (în cazul în care o să vă cazați undeva). BANI să ai la tine, să îți faci toate mofturile pe moment, dacă îți permite bugetul. Și încă ceva, dacă o să vă cazați. să ai prosopul tău personal, nu le folosii pe cele de acolo. O zi bună!

| BunkaTpu1 explică (pentru SEMIHA):

Mersi mult, sunt fatalaughing

| SEMIHA a răspuns (pentru BunkaTpu1):

Cu drag! Am observat asta mai târziu.

3 răspunsuri:
| litere123 a răspuns:

Lucruri:
-îmbrăcăminte,evidențiind hanoracul, o haină mai grosuță(vremea e destul de rece în perioada aceasta);
-igiena alimentară:prosop, săpun,șervețele,pastile,
spray-uri,creme etc.;
-hrană, ceva ușor în caz că faci orpiri și mai cumperi din zonele respective:două fructe/legume,ceva de ronțăit, câteva sandvișuri, apă plată etc.;
-hartă;
-încărcător, telefon, ochelari, selfie-stick(în caz că ai)cameră foto;
-o pereche de încălțăminte, neobigatoriu;
-buletinul, banii...=
portofelul;
-etc