| GergianaJoll a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cate ore sunt din Brasov pana in Bicaz? Sau ma rog, pana in Piatra Neamt. Ajutati-ma, va rog.

4 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

CEL MAI facil este pe calea rutieră, aproximativ 4 ore cu + şi - după caz în funcţie de trafic şi de drum! Feroviar e un adevărat dezastru aproape o zi întreagă! Iar aerian poate Bacău- Braşov după terminarea aeroportului din Braşov!

| NoChanceForUs a răspuns:

Voi măsurați distanța în ore, huh? Ia s-o măsor eu în grade.
Sunt...0, 5 grade, adică.2 minute distanță.

| alexmircescu13 a răspuns:

Un alt traseu, dupa parerea mea mai frumos, este asta http://www.petraseu.ro/distanta_Brasov_Bicaz_via_Toplita.html
Atat raspunsul meu cat si al lui luk194 se refera la trasee auto. Daca vrei sa mergi cu trenul e mai complicat, trebuie sa mergi fie la Ploiesti, iar de acolo sa iei alt tren pana la Bicaz, fie la Bucuresti Nord, si acolo sa schimbi. Total nerecomandat, dureaza o gramada de timp.

| Damasc a răspuns:

Distante rutiere ~ Brasov - Bicaz ~ Targu Secuiesc Onesti Bacau Piatra Neamt Bicaz ~ 262 km - 03:43 ore ~ calcultator distante rutiere romania.Pa