| Lora1 a întrebat:

Hei..lume sa fim seriosi ce e mai important pt voi sufletul, caracterul unei persoane sau aspectul fizic? Sunt intr-o situatie cam nasoala. Unui baiat (uraaat) ii place de mine are grija de mine ma suna imi arata ca ii pasa de mine mi-a si spus ca ma iubeste de cateva ori mereu se da la mine...il simpatizez mult de tot. Are un caracter super e foarte de treaba ma inteleg excelent cu el.Imi place de el. Exista o problemaaaa! E urat! Nu pot sa trec peste chestia asta. Nu pot sa ma impac cu ideea ca e asa...nu stiu ce sa fac. Nici prietenei mele mai bune nu i-am spus ceea ce simt pt ca o sa ma judece gresit avand in vedere cum arata. Ce sa fac? Incet incet am inceput sa ma indepartez de el, s-a lasat de fumat pt mn si de baut si de golaneli su mai chiuleste e ca un tip normal, ce sa fac? Cum sa ma comport fata de el? sad heeeeelp meee!

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce crezi că se alterează cel mai repede la un om: aspectul fizic, sau caracterul său?

| Ani4you a răspuns (pentru mihai69):

Si caracterul se altereaza cu timpul intr-o familie

| mihai69 a răspuns (pentru Ani4you):

Doar dacă partenera nu îl respectă / sprijină. Evident, aceleași lucruri sunt valabile și celuilalt soț. Altfel, într-o familie unită și armonioasă nu se ajunge la așa ceva.
Mai degrabă, dacă la un moment dat dă dovadă de carențe de caracter, omu' le-a avut dintotdeauna, dar a știut să le ascundă o vreme...

| Dariusuu a răspuns:

Doar tu defineşti frumuseţea.Tu aşa îl vezi dar în ochii altei persoane e diferit.
Dacă tu îl vezi aşa eu zic să nu-i prea dai şanse că după aceea va suferi şi va ajunge să te urască.

| Çõяÿηą a răspuns:

In primul rand conteaza caracterul si sufletul apoi aspectul,incearca sa-l cunosti mai bine,poate usor,usor te indragostesti de el si o sa treci peste aspectul fizic,in privinta oamenilor nu-ti face griji, e problema ta cu cine stai, nu a lor. P.S. daca iubesti un baiat urat cu adevarat, incetul cu incetul o sa ti se para din ce in ce mai frumos. Tine minte ce tie ti se pare urat poate alteia i se pare frumos, eu zic sa nu-l pierzi ca in ziua de azi greu mai gasesti un baiat cum l-ai descris pe acela.

| Ani4you a răspuns:

Sa nu fim ipocriti aspectul fizic conteaza adica totusi daca tu esti frumoasa trebuie sa te respecti. Am trecut si eu prin asta l-am iubit mult pe un tip si inca mai tin la el dar nu am vrut sa fiu cu el pentru ca era prea cuminte si nu imi placea aspectul fizic dar am vazut ca s-a schimbat mult dupa ce l-am refuzat si acum parca imi pare rau.

| Ani4you a răspuns (pentru Ani4you):

Stii cum e baiatul sfrumos, cu un caracter superb si fidel nu prea cred ca exista rolling on the floor

| KeR0s3n a răspuns:

Daca iti place de el, e evident cum sa te comporti cu el. Nu lua in seama vorbele lumii, daca tie iti place de el asa cum e, e foarte bine.