| natalyia a întrebat:

Hei
! luna trecuta pe 10 mi-a venit ciclul. si luna asta nu mai mi-a venit. Puteti sa-mi spuneti de ce?

9 răspunsuri:
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Deoarece la inceput nu o sa vina regulat.ar putea ca in luna aceea sa iti vina pe o data anume dar s`ar putea sa nu iti vina luna urmatoare tot pe 10 sau s`ar putea sa nu mai vina pentru 2 luni asta inseamna ca organismul tau nu si-a facut un ciclu. abia peste 1-3 ani o sa-ti vina regulat... funda?

| Aannddrraaaaa a răspuns:

Ai intretinut relatii sexuale in acest interval de timp?thinking poate fi o raceala la ovare /dereglare a organismului.de aceea e posibil sa iti intarziebig grin

| th0xik candy a răspuns:

Daca luna trecuta ti-a venit pentru prima oara nu-i nici o problema tuturor li se intampla sunt dereglari hormonale la inceput nu iti vine regulat dar daca ai dubii te poti duce la medic funda?happy

| th0xik candy a răspuns:

@tweety verisoarei mele nu i-a mai venit de 6 luni tu ai fost la medic sau ceva? ea ce sa faca? scuze natalia ca pun intrebare tocmai aicihappy

| natalia_7677 a răspuns:

Poate sa fie o mica schimbare de data, sau din cauza stresului iar in cel mai rau caz poti fi insarcinata desi nu prea cred pentru ca nu ai specificat in intrebare un posibil contact sexual. Relax ca o sa vina dar poate mai are ceva treaba si intarzie cateva zile :-))

| Catalina_3159 a răspuns:

Ciclul menstrual vine o data la 28 de zile. uneori poate intarzia (depinde de organism ). daca luna trecuta ti-a venit pentru prima data, atunci stai linistita. Nu este reglat happy Cu timpul se va regla la o anumita perioada sau data, dar asta poate dura chiar cativa ani happy

| BlackStile a răspuns:

Pentru ca este neregulat in primii ani:d

| tweety_4985 a răspuns:

Pentru debea ti-a venit asa mi sa int si mewinking mie nu mi-a venit timp de 7 luni nu te speria:*

| denii_9538 a răspuns:

Probabil intarzie:p.mai asteapta cateva zile si daca vezi ca nu-ti vine du-te la un medichappy