| Anna0111 a întrebat:

Hei..luni sunt de servici pe scoala si nu stiu cum se suna (de intrare si de iesire). Imi poate spune cineva?

8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

De intrare la fix si de iesire la fara 10.

| Neo12 a răspuns:

Depinde de şcoala ta, nu toate au program la fel.
Întreabă alţi colegi care au făcut de serviciu sau profesorul care este în ziua respectivă de serviciu pentru că ei de asta sunt făcuţi. În şcoala ta ar trebui să apară scris undeva responsabilităţile elevului de serviciu.
Cel mai bine, vorbeşte cu profesorul de serviciu.

| Anna0111 explică:

Desteptilor am zis nu stiu cum se suna, nu am zis ca nu stiu de unde se suna

| RobertMoon a răspuns (pentru Anna0111):

Tu crezi ca a intrat cineva in scoala ta sa se intereseze pe ce rahat de buton apesi tu sa suni?

| Anna0111 explică:

ILuis invata sa citesti!

| TheCuteOne a răspuns:

Păi, este un întrerupător pe care apeși. Și se sună de intrare la ora fixă și de ieșire la fără zece minute.

| Petre_Razvan_1994 a răspuns:

Nimeni nu are dreptate!
Fiecare scoala cu orele ei si modul ei laughing)
Intreaba un profesor sau un coleg care a facut

| VanillaJaguar a răspuns:

Hmmm.....la noi la scoala butonul pe care apesi este in cancelarie. Nu stiu la voi, ar trebui sa intrebi un profesor sau o femei de serviciu.