| Marinescu_Aurora_1985 a întrebat:

Hei! Mă puteți ajuta?
As vrea sa va întreb dacă știți cum poți trece peste depresie.Vă întreb pentru prietena mea, a început sa își taie venele.Am încercat sa o conving dar nu merge.Adevărul este ca fac și eu același lucru și trec prin același lucru. Dacă știți un remediu va rog ajutati-mă, va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ForeverWarrior a răspuns:

O sa iti dau un '' remediu'' de urgenta temporar. Stiu ca nu ai chef de asta, dar crede-ma, merge: Pune cateva melodii care iti plac, da volumul tare si danseaza pana respiri foarte greu, pana esti epuizata. Crede-ma ca merge. Daca vrei mai stiu si alte chestii pe termen lung. O seara faina! happy

1 răspuns:
| euuuu13 a răspuns:

Gaditi-va la faptul ca degeaba o faceti.Nu aveti de ce, nu are rost. Daca va taiati ce rezolvati? Vreti sa muriti sau ce? :/ De ce sa vreti sa muriti? Aveti o singura viata, care e destul de scurta, de ce sa o scurtati mai rau? Stati linistite si nu mai incerati pentru ca nu aveti de ce. :* Va spun din propia experienta happy