| ana089 a întrebat:

Bună TPU! As avea o nelămurire și voiam sa vad dacă ma puteți ajuta.
În prezent eu sunt studenta la o facultate la buget, dar as vrea în vara sa ma înscriu la alta (mai exact UMF Cluj). Ideea e ca îmi voi retrage dosarul de la prima doar în cazul în care voi intra în vara la umf. Știți cumva dacă atunci când completez formularul de înscriere va trebui sa completez ca vreau sa urmez o a doua specializare? Căci eu încă voi fi înscrisă la prima facultatea chiar dacă după imi voi retrage dosarul. Stiu ca umf Cluj are o regula mai speciala și nu poți urma doua specializari în același timp daca esti studentul lor. Eu nu vreau sa urmez doua specializări, dar mi e teama de momentul înscrierii, ca nu o sa reușesc sa ma înscriu din acest motiv. Dacă îmi ziceți sa întreb la secretariatul universității sa știți ca am făcut o deja și nu mi-a răspuns nimeni și voiam sa aud și alte păreri și sa vad dacă a mai trecut cineva prin asta. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vei reuși să te înscrii la ei, doar dacă îți retragi dosarul definitiv de la prima.

| ana089 explică (pentru sadrian46):

Daca imi retrag dosarul de la prima la inscriere trebuie sa mentionez ca am mai fost studenta un an la alta? Si imi va trebui o adeverinta de la actuala facultate care sa ateste acest lucru?