| Stefy2404S a întrebat:

Hei!
Maine am de tinut un discurs la fosta mea scoala pentru ca m-a rugat directorul cu ocazia zilei scolii.(acum sunt clasa aX-a). Nu am nicio idee ce as putea sa spun iar directorul mi-a zis sa vorbesc cateva minute despre scoala si anii de gimnaziu. Ma poate ajuta cineva?
FUNDA

2 răspunsuri:
| oBanană a răspuns:

Ar trebui să fie ceva emoțional. Povestește pe scurt cum ai început clasa 1, că abia așteptai să înveți lucruri noi, că îi mulțumești doamnei/domnului învățător... apoi că ai ajuns în gimnaziu, mulțumeștei și dirigintei(dirigintelui) pentru tot, că sunt toți profesorii extraordinari care te-u ajutat să îți deschizi ochii, că tot ce ai învățat din școala generală te-a ajutat foarte mult. Ștu eu, chestii de ăstea lacrimogene, poți să și exagerezi cu descrierea!

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste despre cum te-a ajutat scoala ta in viata, despre amintirile frumoase, despre recunostinta fata de profesori, despre mandria de a fi absolvent al scolii respective.