| Iwliaaa a întrebat:

Hei, nu știu ce este cu mine dar m-am trezit plângând, azi, mergând acasă am văzut o femeie într-o stație de tramvai, puțin mai în etate, căreia cred că i se făcuse rău deoarece se tot uda singură pe față cu apă apoi a lăsat capul în jos. Mie, de asemenea, îmi era foarte rău și chiar nu eram în „apele mele" încât să realizez ce se întâmpla în jurul meu. Ideea e că acum, de fiecare dată când încerc să adorm, mă mustră(cred că am scris bine) conștiința. Ce pot face încât să pot adormi și eu liniștită? Am încercat să nu mă mai gândesc dar nu pot, mă tot freamătă gândul că acea femeie a murit, că este numai vina mea pentru că nu am chemat o ambulanță, etc.
P.S. De fel sunt puțin mai copilăroasă, sufletistă și acum sunt în acea perioadă a lunii.
Vă rog frumos să nu luați în derâdere întrebarea, este o întrebare cât se poate de serioasă, chiar am nevoie de sfatul vostru, nu pot dormi...

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Acum esti mai sensibila, in aceasta perioada daca esti la menstruatie.Esti de apreciat ca ai vrut sa ajuți, dar nu e vina ta. Esti sufletista și aceasta e foarte bine.Continua sa fii asa și să învingi răul prin bine.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ciclul mentrual nu-ti afecteaza creierul sau contiinta! Deci, exclude-l din posibilele cauze/ scuze in care nu ai actionat, sa oferi ajutor unei persoane in mare nevoie.
Ceea ce ai facut azi, a demostrat ca esti intr-adevar o persoana foarte egoista, careia ii pasa doar de propria persoana.
Pacat ca nu ai oferit ajutor, unei persoane care, chiar avea nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca nu a murit nimeni. Se intampla mereu ca oamenilor sa li se fara rau vara in masina dar asta nu inseamna ca si dau coltul. Daca ii era extrem de rau, cadea pe jos sau tipa in gura mare dupa ajutor, nu lasa doar capul in jos. Calma.