| larrii a întrebat:

Hei.nu stiu ce sa mai facstraight face tata sta la pc mai mult decat mine, si nu sta ca are treaba sau ceva.sta si se joaca pe triburile.ro. cand am de facut o tema sau ceva, un referat el e la calculator, il rog sa se dea la o parte ca am de facut teme, el nu ca are treaba. dimineata se trezeste la ora 6 numai ca sa intre pe calculator apoi se duce la munca. cand vine de la servici, intra in casa, se descalta si la pc. nu ma lasa pur si simplu 2 minute sa stau straight face cand ma vede ca stau eu vine la mine si ma da la o parte ca sa intre el sa se joace. si eu si mama am vorbit cu el si i'am spus de 1000 de ori ca a exagerat foarte mult cu jocul asta dar nu intelegestraight face si asta nu e recent. face asa de vreo 2 ani. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andree a răspuns:

Hei. Ar trebui sa-i explicati ca totusi trebuie sa faca si el altceva decat computer. Sa ii spui ca si tu ai nevoie de computer nu numai el. Incearca sa vorbesi cu el deschis si sa-i spuneti canu e bine, ca el e dependent de computer (ai zis ca face asa de vreo 2 ani). Daca nu ii spui ca daca chiar nu poate sa cumpere un alt compuer sau un laptop ca poate trebuie sa stai si tu. Sper sa-ti fie de ajutor.batting eyelashes

10 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Paroleaza calculatorul si nu-i zi parola

| Liviu a răspuns:

laughingLoL ce panarama...
Sincer la cum sunt eu maniac dupa calculator.(Dupa rap sunt mai mai.)
Sa vina sa ma dea de la pc?
Simplu i las pune dupa gatstraight face
Cum frate sa stea el mai mult pe pc decat mine?
Viruseazalhappy
xD

| GuessWho a răspuns:

Vai, imi pare sincer rau ca tatal tau a devenit un maniac al jocurilor.
in mod normal asta ar fi fost sfatul meu, sa discuti cu mama ta, deja spui ca ai facut-o. e cam urata situatia. tatal tau inseamna ca e dependentstraight face
poate situatia ar fi, sa-l rogi sa-ti ia un laptop.si sa fie numai al tau si el sa ramana cu jocurile lui la pchappy. spune-i ca ai neaparata nevoie d laptophappy
sper sa te inteleaga!
mult succes!

| Aiicha a răspuns:

Mai cumpara-ti un alt calculator.

| fryekid a răspuns:

Trist

| Myr3ll1994 a răspuns:

Pune parola pe calculator ca sa nu mai poata sa il porneasca

| Tonny_7334 a răspuns:

îl duci la spital, la dezintoxicare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici sa ii stergi contul sau ceva de genul la triburile.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parolezi calculatoru si pui alarma cand vede alarma ca intra pe calc. te avertizeaza

| LudovicL a răspuns:

Iți dau un sfat. spune-i mamei tale sa ii de-a p***a! Sunt sigur ca nu ii va trebui calculatorul după!