| IIIIIIIIIIIII a întrebat:

Hei happy
Ofer funda persoanei care ma poate ajuta.
Deci:
Una dntre cele mai bune prietene il place pe un tip si sunt sanse mari ca si acesta sa o placa. Dar nu asta e problema. Chestia e ca de fiecare data cand vorbeste cu el sau cand pur si simplu stau impreuna toate fetele de la ea de la bloc incep sa o barfeasca si ii zic acelui baiat lucruri despre ea care nu sunt adevarate, doar pentru ca ele sunt geloase. Eu am sfatuit-o sa nu le bage in seama, dar ea a zis ca asa a facut, dar nu a functionat, pentru ca una dintre acele fete barfitoare o ameninta ca o bate. Adica eu am incercat sa o incurajez si i-am spus ca sigur nu ii va face nimic, dar de fapt nu sunt asa de sigura. Pentru ca acea fata s-a mai batut pentru baieti :o. Din cauza aceasta, acum prietenei mele ii este frica sa mai iasa afara. Ce poate sa faca?
Rog seriozitate happy
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Doriii a răspuns:

Pai eu cred ca cel mai bine ar fi sa le spuna parintilor ei ca ii este frica sa mearga afara si celelalte amanunte. Ei stiu cel mai bine ce e de facut:*

1 răspuns:
| cucubau1992 a răspuns:

laughing in caz ca acea persoana da in ea sa mearga urgent la politie sa spuna ca luat bataia si sa mearga la medicul legist
asa tipa batausa se va alege cu un dosar penal si amenda plus o cafteala buna de la parinti deci linistita poate iesi afara ia bataie e o nimica toata pe langa ce ii va face ea acelei batause