| purpleicetwice a întrebat:

Hei, poveste mai complicata si lunga cine are chef de citit
Stau in Londra si sunt la scoala aici de vreo 7 luni cam asa. Cand am venit aici multi radeau de mine ca nuprea stiam engleza si eram timida, un singur baiat imi lua apararea si statea langa mine, imi arata prin scoala dupa ceva timp am aflat de la 2 fete care erau bune prietene cu el ca el ma place, eu am inceput sa stau mai mult cu fetele alea 2 si ele m-au ajutat sa fiu mai confidenta, m-au ajutat cu engleza, baiatul ala a incept sa ne ignore si sa nu mai stea cu noi. Intr-o ora de Textile la masa stateam eu cu o fata, si cu 2 colegi in fata noastra, o masa de 4. Si la momentdat un copil prost in clasa a stranutat tare infine si am zis eu 'Jesus Christ calm down' razand si unul din baietii, il cheama Theo, i-a spus colegului de langa el 'Geez Irina is amazing' *eu sunt Irinalaughing*si eu am auzit si nu stiam ce sa zic si nu am zis nimic. Am ora de engleza cu Theo si il aud cum vorbeste cu pritenii lui despre mine gen de unde sunt sau ce fac pe telefon in timpul orei ca ei vad din banca lor In ora de Design in fata mea sta baiatul ala Theo si banca de langa el sta o prietena buna de a lui Francesca *da e romanca da nu stie romana* si profu a zis sa desenam ceva si a zis ca e ok sa ne punem castile cu muzica, eu mi le-am pus, dupa vreo 5 minute mi le-am dat jos ca m-a stigat o colega sa vorbesc ceva cu ea si deodata o aud pe fata aia Francesca ca ii zice lui Theo 'Im sure it's Irina' am auzit-o dar nu am zis nimic. Mereu Theo se uita la mine numai ca nu vorbeste cu mine, o data a zis Thank you ca i-a dat pixul de pe jos in rest nu a vorbit cu mine prea mult, chestia e ca el e foarte dragut si cred ca imi place de el, as vorbi cu el dar o sa fie foarte awkward. Ce as putea sa fac, credeti ca ii place de mine? nu cred ca am zis ca am 15 ani

1 răspuns:
| redrosegirl a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vorbesti cu el. Fa-ti curaj, nu ai ce sa pierzi! Ii poti cere parerea despre o tema sau sa-l rogi sa te ajute la un proiect ( asta ca sa te poti baga in seama cu el ).Fii foarte atenta la gesturile pe care le face atunci cand te vede sau cand vorbeste despre tine. Te pup :*