| Green a întrebat:

Cam de 2 ani imi place de un tip. Am incercat sa fiu draguta cu el, l-am ajutat cand avea nevoie. si fara sa vreau, i-am devenit cea mai buna prietena. Ne intelegem super bine, dar niciodata nu mi-a vorbit de fete/prietene de ale lui. Inainte de vacanta de craciun, am rugat o prietena pentru. ca sunt foarte timida sa il intrebe daca ma place. Eu am auzit cand a spus ca sunt doar o prietena si nu mai mult. De atunci insa, s-a schimbat. e mai dragut cu mine, ma suna, vorbeste mereu, gaseste orice motiv pentru a vorbi cu mine. Oare si-a dat seama ca a fost o greseala sa spuna nu? p. s.: tipul e in clasa cu mine si mereu cand nu stau cu cineva in banca se pune langa mine... si inca ceva: nu e timid deloc! happy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, hmmm pai e cam ciudat ca daca te-ar placea oare nu crezi ca ar face un pas spre tine, sa fie cu tine mai ales ca spui ca nu e timid? Poate ca te place dar nu vrea sa strice relatia de prietenie cu tine sau poate nu e pregatit sa aiba o relatie, poate nu vrea compromisuri, vrea sa fie liber, orice e posibil, din pacate din cate spui, inclin sa cred ca te place ca o prietena respectiv colega, totusi speranta moare ultima, spune-i ce simti, poate asteapta un pas din partea ta.

1 răspuns:
| Ea.e. a răspuns:

De curiozitate: ce clasa esti?

ma rog, daca zici ca ii esti cea mai buna prietena atunci inseamna ca puteti sa vorbiti relativ deschis, poate sunteti comunicativi unul cu celalalt nu? Daca da, atunci intreaba-l daca si-a facut vreo prietena, daca ii place de cineva, chestii din astea.
Si in functie de tonul pe care il abordeaza, de grimasele pe care le face, sau starea de spirit pe care i-a creat-o aceasta intrebare iti poti da seama daca te place sau nu.