| anonim_4396 a întrebat:

Hei.

Problema mea e simpla. Nu am stil vestimentar. Deloc. Nu stiu sa asortez, nu stiu sa ma pun in valoare, nu stiu nimic.
La scoala trag primele haine, afara trag primele haine, la intalnire trag primele haine. Si asa ajung sa ies mereu imbracata confortabil, dar groaznic.
De altfel, am o idee mai mult decat vaga despre moda. Imi place si inteleg cum stau lucrurile, dar nu le aplic pe mine in niciun fel. Am si o oarecare orientare spre stilul boho-chic, dar nu il aplic pe mine, caci atunci cand vine vorba sa pun pe mine haine, uit orice regula si iese un mic dezastru. in plus, nu imi permit sa imi cumpar haine din mall [oricum nu am mall in orasul meu, dar ca idee] sau din alte magazine unde un tricou incepe de la 70-80 lei

am multe haine. dar majoritatea nu imi vin bine si nu le port. sunt si putin plinuta. nu tare, dar indeajuns cat sa nu port topuri fara maneci si bluze mulate. de multe ori ma gandesc sa imi dau hainele, dar nu o fac, caci ma gandesc ca voi slabi candva vreo 10 kg si cand voi ajunge la 50 de kg le voi purta.

nu pot spune decat help. am mare grija de parul meu, de fata mea, mereu sunt complimentata. dar cand vine vorba de vestimentatie... se schimba tot. primesc orice fel de ajutor: site`uri, sfaturi, reguli de purtare a hainelor, site`uri de unde pot lua haine. orice. multumesc in avans big hug

4 răspunsuri:
| Alessia_1036 a răspuns:

Important e sa te simti bine cu ce te imbraci nu ai specificat cati ani ai.Tocurile te pun mult in valoare daca zici ca esti mai plinuta.Nustiu incearca ceva larg si cu o curea in talie. Poti purta un blug cu un tricou mai larg sau o bluza mai larga, careia ii aplici o curea lata sau subtire in talie ca sa iti acoti in evidenta prima jumatate a corpului si nu cealalta.Dar asta e in functie si de sani si umeri.Sau daca nu o rochie pana deasupra genunchiului tot asa stramta in talie si vaporoasa in jos.

| king4aday a răspuns:

Daca-mi permiti, cateva randuri din punctul de vedere al unui baiat. Nu trebuie sa iesi neaparat in evidenta, sau nu doar atunci iesi in evidenta cand crezi Tu. Inteleg prin asta, ca asa te vede cine trebuie, nu neaparat toata lumea. Mie personal, nu-mi plac fetele imbracate prea la moda, sau care vor sa iasa in evidenta cu hainele pe care le poarta. Nici nu cred ca conteaza mult. Cine trebuie sa te gaseasca, asa o sa te vrea, cum esti Tu. Ne-am nascut sa fim liberi. Imbraca-te cum iti place tie.

Răspuns utilizator avertizat
| Nikisoara a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi. am 19 ani. orice alte sugestii si sfaturi sunt binevenite