| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut!

La ce profil sa ma duc? Ma pricep la engleza in special, as vrea sa stiu la filologie ( uman ),, stiu ca sunt putini baieti, dar cati?, si cum este acolo? ( sunt baiat ). Ce ma sfatuiti, as vrea o meserie cat mai buna pentru viitor!

P.s sunt din Bucuresti si vreau sa stiu cum e la liceele : Sfantu Sava, Gheorghe Lazar, Gheorghe Sincai, Matei Basarab, etc!, si legat de : program, profesori, colegi, mediu, magazin, uniforma, statie de metrou, etc

multumesc!

4 răspunsuri:
| justme4 a răspuns:

Buna Andrei,
Din ceea ce ai scris, se pare ca tu stii deja la ce profil vrei sa mergi happy
Iti sugerezi sa te orientezi spre filo. Crede-ma, dupa orice profil poti sa mergi la orice facultate. Eu de la mate-info dau la psiologie.
Succes!

| fadnox a răspuns:

Te duci unde crezi tu ca e mai bine, nu-i adevarat ca la filologie sunt putini baieti... eventual te poti transfera
insa pentru partea cu meserii toata lumea iti va recomanda sectia de real

| ՃԾՃԾ a răspuns:

Mate-info engleza intensivwinking

| yulycutza a răspuns:

Pai...daca te pricepi la engleza du-te la biling sau ca sa fie mai simplu du-te la mate - info acolo faci toate materiile si poti dupa sa faci ce vrei in viata