| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut!
La ce profil sa ma duc? Ma pricep la engleza in special, as vrea sa stiu la filologie ( uman ),, stiu ca sunt putini baieti, dar cati?, si cum este acolo? thinking ( sunt baiat ). Ce ma sfatuiti, as vrea o meserie cat mai buna pentru viitor!
P.s sunt din Bucuresti si vreau sa stiu cum e la liceele : Sfantu Sava, Gheorghe Lazar, Gheorghe Sincai, Matei Basarab, etc!, si legat de : program, profesori, colegi, mediu, magazin, uniforma, statie de metrou, etc
multumesc! happy

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

La filo, e destul de ușor.
Întradevăr, sunt puțini băieți (eu am 4 big grin ) dar, nu cred că asta e problema, nu mergi la școală pentru ei.hee hee
Multă baftă!

| ValyOppa a răspuns:

O alternativa ar fi profilul 'stiinte-sociale'. In timp ce la filologie dai teza din latina, la sociale nu dai iar matematica faci 2 ore pana in clasa a 12-a.
Chiar daca sunt putini baieti la filologie nu constituie o problema majora.Gandeste-te bine si vei face alegerea potrivita. :*

| Zenit313 a răspuns:

Tara are nevoie de forta de munca!
Lasa scoala...

| Adrian37 a răspuns:

Daca te pricepi la engleza inseamna ca ai inclinatie spre filologie si nu vad de ce ai alege un alt profil la care nu prea te pricepi, plus ca din engleza poti castiga destul de bine.Profilul de filologie este mai usor decat cel de real deci nu-ti face griji.happy