| Apatean_Paul_1988 a întrebat:

Hei,salut lume.Eu ma numesc Paul si am o problema.Acum am sa va spun despre ce este vorba:
Eu am 13 ani si sunt ateu, până acum mi-a fost frica sa spun.Acum odata ce am spus,prietenii ma fac satanist si în plus,eu ascult muzica rock, metal si acum nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajutați.

Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

In primul rand le poti explica pe un ton calm ca exista mari diferente intre satanisti si atei. In al doilea rand, ce prieteni sunt aceia care te eticheteaza pentru ceva ce ei nu pot intelege? Gandeste-te daca exista alte persoane cu care poti empatiza, care au aceleasi preferinte ca si tine si care nu te considera "satanist" pentru faptul ca asculti rock si esti ateu.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Inseamna ca prietenii tai sunt idioti sau inculti sau amandoua...Scapa de ei.

| gabriel87000 a răspuns:

Pai ce sa zic nu mai e moda asta mai ales cand te aud astia ca esti ateu si mai asculti si muzica din aia te cred inapoiat aia.

| darkwisper a răspuns:

Ce te priveste cum gandesc altii? Explica-le ca a fi satanist inseamna sa crezi in "lucica" aka dracu.
A fi ateu inseamna ca nu crezi in nimic.
Explica-le, daca nu inteleg sunt cretini, si trebuie sa ii ignori.

| TrialByFire a răspuns:

Aia nu iti sunt prieteni adevarati.Ei stiu prea bine ca tu nu esti satanist, dar ei o zic doar pentru a te supara.

| JohnSeed a răspuns:

Prietenul este o persoana care nu te judeca dupa credintele tale si convingerile tale, deci din start rezulta ca aia nu sunt prieteni adevarati. Plus, si eu sunt ateu, si ma doare fix in pix de ce zic ceilalti despre asta. Cat despre cei care zic ca sa fii ateu = sa fii satanist...asta deja spune multe despre (in)cultura lor.

| Apatean_Paul_1988 explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsurile grozave.Din partea mea toți ați dat cele mai bune răspunsuri însă trebuie să fie și un câștigător.Acesta/Aceasta este: IoanaPsy